Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ustka: Znęcał się nad psem. Zwierzę było wycieńczone

Mieszkaniec Ustki jeszcze nie odsiedział jednej kary nałożonej na niego przez sąd, a już ma w perspektywie kolejną odsiadkę. Był poszukiwany do odbycia wyroku za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, tymczasem postawiono mu zarzuty znęcania się nad psem. Jakby tego było jeszcze mało, w domu miał narkotyki.
łapa psa
Mieszkaniec Ustki znęcał się nad psem. Zwierzę było bardzo zaniedbane.

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Funkcjonariusze Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Ustce ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znajduje się zaniedbany pies. Na miejscu okazało się, że czworonóg przebywał w rażąco nieodpowiednich warunkach. Był wychudzony, głodny, spragniony i bardzo zestresowany. Właściciel psa nie wyprowadzał go na spacery, przez to kundelek brodził we własnych odchodach. Na ciele miał skaleczenia i rany.

Znęcał się nad psem w Ustce! Właściciel usłyszał zarzut

Policjanci przekazali psa pod opiekę weterynarzy, sprawdzili też dokładnie właściciela, który dopuścił się takich zaniedbań. To 31-letni mieszkaniec Ustki, w mieszkaniu którego znaleziono amfetaminę. Sprawdzenie danych mężczyzny w policyjnym systemie informacyjnym wykazało, że jest on poszukiwany do odbycia kary 120 dni pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

31-latek został zatrzymany, w trakcie czynności procesowych zrzekł się posiadania psa. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem, zagrożony karą do 3 lat więzienia. Będzie też musiał odbyć wcześniej zasądzony wyrok. Jak informuje policja, funkcjonariuszka uczestnicząca w interwencji postanowiła starać się o adopcję psa, kiedy zakończą się jego leczenie i kwarantanna.

zatrzymanie mężczyzny, który znęcał się nad psem w Ustce
Zatrzymanie mężczyzny, który znęcał się nad psem w Ustce (fot. KMP Słupsk)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
nik4 24.04.2024 09:58
Widziałem właśnie poszkodowanego psiaka na żywo jest piękny i radosny jest młody i nastawiony przyjaźnie do ludzi oby udało się zapomnieć i od nowa wszystko zacząć takie drugie nowe życie pozdrawiam

Reklama
Reklama
Reklama