Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mariusz Szmidka z Nagrodą Specjalną Press Club Polska!

Mariusz Szmidka, redaktor naczelny i twórca "Zawsze Pomorze" oraz Krzysztof Zyzik, kierujący tygodnikiem "O! Polska" wyróżnieni Nagrodą Specjalną Press Club Polska!
Mariusz Szmidka, redaktor naczelny "Zawsze Pomorze"
Mariusz Szmidka, redaktor naczelny "Zawsze Pomorze"

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Rada Press Club Polska przyznała Nagrodę Specjalną Press Club Polska Mariuszowi Szmidce i Krzysztofowi Zyzikowi, twórcom niezależnych regionalnych redakcji. 

Nagrodę przyznano za odwagę do działania i wiarę w niezależne dziennikarstwo, stworzenie w niełatwych warunkach silnych mediów regionalnych, a następnie ich utrzymanie i rozwój – uzasadnił decyzję przewodniczący Rady PCP Wojciech Tumidalski. 

ZOBACZ TEŻ: Drugie urodziny „Zawsze Pomorze”. Dziękujemy, że jesteście!

Mariusz Szmidka jest pomysłodawcą, twórcą i redaktorem naczelnym tygodnika „Zawsze Pomorze” i portalu zawszepomorze.pl, wieloletnim dziennikarzem prasowym, radiowym i telewizyjnym. Przez wiele lat w „Dzienniku Bałtyckim” jako redaktor naczelny, odszedł po przejęciu tego tytułu przez państwowy koncern. 

Krzysztof Zyzik jest pomysłodawcą, twórcą i redaktorem naczelnym tygodnika „O!Polska” i portalu opolska360.pl. Wcześniej przez wiele lat pracował w „Nowej Trybunie Opolskiej”. Również on zrezygnował z kierowania tytułem po przejęciu przez państwowy koncern. Nagroda zostanie wręczona 7 maja 2024 podczas Gali Nagród Press Club Polska.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Recenzent 25.04.2024 04:33
Gratulacje! Ale na Pomorzu jest też cały szereg innych redaktorów naczelnych niezależnych portali, o których niewiele się mówi. Np. A. Baranowski ze zKaszub.info czy W. Drewka z Expressu Kaszubskiego. A szkoda, bo ich praca również zasługuje na uznanie.

Reklama
Reklama
Reklama