Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Hevelka 2024. Trwa największy festiwal browarniczy na Pomorzu

Trwa kolejna Hevelka, czyli największy festiwal browarniczy na Pomorzu. Festiwalowicze mogą nie tylko degustować napoje, ale również posłuchać muzyki w specjalnie przygotowanej strefie kultury. Impreza potrwa do północy.
Hevelka 2024
Hevelka powoli dobiega końca

Autor: Robert Rozmus | Zawsze Pomorze

Hevelka 2024. Smak i dźwięk na Polsat Plus Arenie

To już 9. edycja festiwalu (nie licząc tej covidowej). Goście mają możliwość spróbować szerokiego wyboru piw rzemieślniczych czy kraftowych alkoholi mocnych. Podczas wydarzenia odbyły się premiery piwne, degustacje limitowanych produktów czy warsztaty z producentami alkoholi. 

- Uważam, że Pomorze, w tym oczywiście trójmiasto, jest wspaniałym miejscem dla produktu rzemieślniczego. Myślę, że ten festiwal to idealny czas na zaprezentowanie się konsumentom z naszym nowym produktem i zdobycie jeszcze więcej informacji na temat tego, co się ludziom podoba. Oczywiście, jest to również możliwość do poznania większej ilości osób i wypromowania mojej marki - mówi Mikołaj Fajfer, właściciel firmy cydrów rzemieślniczych Pffeifer’s Cider.

CZYTAJ TEŻ: Hevelka powraca do Gdańska! Festiwal piw kraftowych już w maju

Oprócz tego przed wejściem do Areny znajduje się strefa gastronomiczna wypełniona food truckami z różnym jedzeniem (od meksykańskiego po azjatyckie czy pizze). Dla kolekcjonerów przygotowano m.in. festiwalowe gadżety. 

Festiwal oferuje również inne atrakcje. Po raz trzeci rok z rzędu goście mają możliwość zasiąść w strefie gier planszowy, której organizatorem jest GE3K Events. Do dyspozycji gości jest ponad 100 tytułów gier. Festiwalowicze mogą również wziąć udział w turniach z nagrodami (m. in. eliminacje do Mistrzostw Polski w Catan oraz Palec Boży). 

Spotkania, warsztaty, degustacje i... jazz

Kolejną atrakcją jest Loża Bursztynowa, gdzie odbywają się potkania, warsztaty i degustacje. To właśnie tu znajduje się Strefa Fakultetów, gdzie goście mogą zgłębić historię, tradycję i technologię produkcji kraftowych trunków. 

Po raz pierwszy pojawiła się również strefa kultury – seria krótkich koncertów muzyki klasycznej oraz jazzu.

- To jest bardzo dobra zmiana, że w tym roku dodano strefę kulturową. Na poprzedniej edycji jej nie było, jedynie wykłady w Loży Bursztynowej. Jest to naprawdę fajny dodatek, że możemy przyjść i do dobrego alkoholu posłuchać naprawdę świetnej muzyki. - mówi festiwalowicz Tomek Jakubowski.

ZOBACZ TEŻ: Konopie, wino, cydr i kuchnia azjatycka. Trzy festiwale w Gdańsku 

Podczas wydarzenia można było usłyszeć solowe koncerty fortepianowe Aleksandry Bobrowskiej oraz jej akompaniament podczas arii i pieśni wykonywanych przez Amerykański baryton John-Andrew Fernandez. Oprócz tego Gdańska Fundacja Kultury przygotowała dla gości Hevelki dwa koncerty fletowo-pianistyczne. Pierwszego dnia, po zakończeniu oficjalnej części programu Strefy Kultury, młodzi trójmiejscy artyści – studenci i absolwenci uczelni muzycznych – zorganizowali jazzowe Jam Session. Zwieńczeniem festiwalu był sobotni wieczorny koncert zespołu “Proszę Zamknąć”.

Piwna Mila wokół stadionu

W sobotę uczestnicy festiwalu mogli spróbować swoich sił w Piwnej Mili wokół stadionu. Był to bieg na dystansie 1609 m, w którym zawodnicy rozpoczynali każdy z 4 odcinków od wypicia małego piwa (0,33l) w specjalnej strefie. Starty odbywały się co pół godziny w 20-osobowych falach, z czego dwie przewidziane były dla zawodników pijących piwo bezalkoholowe. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama