Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Hevelka powraca do Gdańska! Festiwal piw kraftowych już w maju

Największy festiwal piw kraftowych w północnej Polsce - Hevelka powraca do Gdańska 10 i 11 maja, by zapewnić mieszkańcom i gościom dobrą rozrywkę i możliwość rozsmakowania się w polskich wyrobach rzemieślniczych. Wydarzenie odbędzie się we wnętrzach restauracji VIP gdańskiego stadionu Polsat Plus Arena. Patronem medialnym wydarzenia jest "Zawsze Pomorze".
Hevelka
Hevelka 2024 odbędzie się na terenie Polsat Plus Areny w Gdańsku

Autor: hevelka.pl

Hevelka, czyli na cześć Jana Heweliusza

Hevelka swoją nazwą nawiązuje do Jana Heweliusza, gdańskiego astronoma i piwowara. Po raz pierwszy wystartowała 9 lat temu. W tym roku tradycyjnie nie zabraknie najlepszych browarów rzemieślniczych z całej Polski, premier i limitowanych serii piw dostępnych tylko z beczki. Przez dwa dni uczestnicy będą mieli okazję, m.in. zgłębić tajniki warzenia piwa, poznać nowe smaki i degustować nie tylko piwo, ale również choćby cydr, czy miody pitne. A wszystko to w towarzystwie doskonałych, różnorodnych dań serwowanych z foodtrucków. Gdański stadion Polsat Plus Arena zmieni swój charakter z miejsca gwarnego dopingu i piłkarskich emocji w przestrzeń spotkań i degustacji, co tworzy wspaniałą atmosferę tego festiwalu.

Udział w Hevelce to także doskonała rozrywka zarówno w większym, jak i bardziej kameralnym gronie. Goście będą mogli wziąć udział w prelekcjach, warsztatach tematycznych i degustacjach, a także skorzystać z obszernej strefy gier planszowych, zorganizowanej przez GE3K Events. 

CZYTAJ TEŻ: Festiwal Azjatycki w Gdańsku. Prawdziwa kulinarna rozpusta

Jak podkreślają organizatorzy, gwarantują dobrą zabawę nad planszą dla graczy zaawansowanych i początkujących w każdym wieku. W tym roku wraz z Gdańską Fundacją Kultury przygotowano również bogaty program artystyczny z licznymi koncertami granymi na świeżym powietrzu. Goście będą mogli posłuchać jazzu czy muzyki klasycznej granej na żywo. Strefa Kultury ma na celu popularyzację wśród uczestników Hevelki różnych gatunków muzycznych, w tym głównie klasyki i jazzu w nieoczywistych odsłonach. 

- Misją Fundacji jest dzielenie się swoją pasją do szeroko rozumianej kultury z jak największym kręgiem odbiorców, w niestandardowych lokalizacjach i poprzez oryginalne formy przekazu - przypominają organizatorzy Hevelki.

Festiwalowa szklanka do każdego biletu

Wydarzenie ma też wymiar ekologiczny - to festiwalowe szklanki z oryginalnym kolorowym nadrukiem. Organizatorzy chcą maksymalnie zredukować zużycie plastiku, dlatego goście w cenie biletu będą mogli odebrać jedną z dwóch szklanek – zeszłoroczną o pojemności 0,5l lub nową, przygotowaną specjalnie na tę edycję szklankę do pilsa o pojemności 0,3l. Ogólnodostępne będą płuczki, aby korzystanie ze szkła było higieniczne i wygodne. Jeżeli ktoś nie będzie zainteresowany odbiorem szklanki – będą mogli wesprzeć Fundację Hospicyjną.

W sklepie Hevelki będzie można nabyć sporo atrakcyjnych pamiątek, m.in. szklanki, torby, ręczniki, kamienie do chłodzenia napojów, kubki, otwieracze i inne gadżety.

(fot. hevelka.pl)

Wstęp na teren festiwalu odbywać się będzie od strony wejścia do restauracji VIP, z otoku stadionu od strony ul. Pokoleń Lechii Gdańsk. Tradycyjnie organizatorzy zachęcają do rezygnacji z dojazdu autem i dotarcie na festiwal komunikacją zbiorową. Aby ułatwić gościom dotarcie na Hevelkę i bezpieczny powrót do domu, uruchomione zostaną specjalne, darmowe autobusy, oznaczone napisem „Festiwal Hevelka”, które będą kursować w trybie ciągłym pomiędzy stadionem a przystankiem Politechnika SKM 04 przy ul. Klinicznej. To dogodny węzeł przesiadkowy komunikacji tramwajowej i SKM.

Bilety na wydarzenie w cenie 32 zł można nabyć przez Internet – dostępne na stronie internetowej www.hevelka.pl – lub w cenie 35 zł w kasach przy wejściu. Więcej informacji na stronie www.hevelka.pl oraz profilu wydarzenia https://www.facebook.com/hevelkafest/

  • 10 maja Festiwal odbywać się będzie w godz. 16.00-00.00. Drugi zaplanowano od 14:00 do północy.
  • Miejsce: Polsat Plus Arena Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1

Ceny biletów online:

  • Bilet normalny 1 dzień: 32 zł
  • Bilet normalny 2 dni: 45 zł

Ceny biletów w kasach:

  • Bilet normalny 1 dzień: 35 zł
  • Bilet normalny 2 dni: 49 zł

W cenie biletu szklanka festiwalowa (do wyczerpania zapasów) lub datek na Fundację Hospicyjną oraz wstęp do Strefy Gier Planszowych i Strefy Kultury.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Prawda 22.04.2024 17:07
Cena biletu za wstęp to czyste przegięcie by mie powiediedziec złodziejstwo przy cenach tych piw na he elce!

Reklama
Reklama
Reklama