Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Konopie, wino, cydr i kuchnia azjatycka. Trzy festiwale w Gdańsku

Kuchnia azjatycka, herbatka z konopi i cydr… W Polsat Plus Arenie w weekend odbywają się trzy festiwale.
Konopie, wino, cydr i kuchnia azjatycka. Trzy festiwale w Gdańsku
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Przez weekend (29-30 stycznia) jedna z hal w Polsat Plus Arena Gdańsk zamieniła się w wielką, azjatycką kuchnię z dymiącymi tajskimi straganami, świeżym, japońskim sushi, indyjską, aromatyczną pakorą gruzińskim chaczapuri czy libańskim tabbouleh.

Bez ruszania się z miejsca można ruszyć w wyjątkowo smaczną podróż po Azji. Nic dziwnego, że tuż po otwarciu festiwalu, hala zapełniła się chętnymi do próbowania egzotycznych dla nas specjałów.

Co prawda kuchnia gruzińska jest już w Polsce dobrze znana ale tu można spróbować przygotowane przez Gruzinów prawdziwe chaczapuri i pyszne chinkali, a na deser słodką czurczchelę.

Otomańska Pokusa z kuchnią turecką oferuje m.in. pierożki sigara z serem feta, szpinakiem, kurkami, ziemniakami bakłażanem i oliwkami! A na deser różne baklawy, na widok których cieknie ślinka. Kuchnia wietnamska wabi z kolei pierożkami, sajgonkami i spring rollsami.

Organizator festiwalu Tobiasz Wultański mówi, że udało się zorganizować trzy festiwale jednocześnie. Oprócz kuchni azjatyckiej jest tu także Świąteczny Festiwal Piwa, Wina i Cydru oraz Festiwal Konopny.

Ale i tak, największym wzięciem cieszy się jedzenie.

- Mamy już stałych uczestników naszego festiwalu, którzy czekają na przyjazd kucharzy. Kuchnia azjatycka może nie jest fit ale nie sposób się jej. Zwłaszcza kuchni perskiej czyli irańskiej i afgańskiej, która stosuje wiele aromatycznych przypraw jak szafran czy kardamon. A pierogi smażone na głębokim tłuszczu. Może nie do końca jest to kuchnia fit to prawdziwa uczta. Kubki smakowe będą wniebowzięte – mówi Tobiasz Wultański.

Z kolei na Festiwalu Konopnym można spotkać najciekawsze marki, posiadające w swojej ofercie kosmetyki i olejki cbd czy herbaty, wykonane z tego surowca.

Jak tłumaczy organizator, zainteresowanie produktami z tego surowca jest coraz większe ale też rośnie świadomość na temat ich działania, na przykład, w kosmetyce. Angelika Połczyńska (Galeria Konopi) mówi, że dopiero teraz docenia się wartość tego surowca w kosmetyce, który ma działanie nie tylko nawilżające i regenerujące ale także działa na żne problemy skóry.


 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka