Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Samolot uderzył w ziemię w Krępie Słupskiej!

Do poważnego incydentu podczas lotu szkoleniowego na lotnisku w Krępie Słupskiej doszło w czwartkowy poranek, 16 maja. Ultralekki samolot Tecnam P-2008 JC uderzył w ziemię podczas lądowania. Na szczęście, obyło się bez ofiar.
Tecnam P-2008 JC
Samolot Tecnam P-2008 JC

Autor: Chelavia | CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0> | via Wikimedia Commons | Zdjęcie ilustracyjne

Jak poinformowała Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, do incydentu doszło w czwartek, 16 maja około godz. 7.40 podczas próby lądowania. 

Wypadek w Krępie Słupskiej! Samolot uderzył w ziemię

– Załoga w składzie uczeń-pilot i instruktor wykonywała lot szkolny na sytuacje awaryjne i podejścia z imitowaną utratą ciągu – informuje PKBWL. – Po trzecim prawym zakręcie instruktor zdjął obroty silnika do jałowych, a uczeń-pilot ustawił samolot na prostą do lądowania. Podczas wyrównania, przed przyziemieniem, załoga odczuła podmuch wiatru. Uczeń-pilot zareagował ściągnięciem steru na siebie. Samolot pochylił się na maskę, skręcił w prawo i podparł się lewym skrzydłem, zatrzymując się około 10-15 metrów od śladu przyziemienia – dodają specjaliści.

W wyniku tego zdarzenia, uszkodzone zostały podwozie samolotu, śmigło oraz końcówka lewego skrzydła. Na szczęście, załoga nie odniosła obrażeń.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama