Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rolnicy z Chojnic i Człuchowa w Sejmie. Zaprosili premiera

Delegacja rolników z powiatów chojnickiego i człuchowskiego pojechała do Warszawy na połączone posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Infrastruktury. Rolnicy z naszego regionu zabrali głos, mówiąc o swoich spostrzeżeniach na temat obecnej sytuacji w rolnictwie.
Rolnicy z Chojnic
Rolnicy z powiatu chojnickiego w trakcie kwietniowej wizyty u posłów w Chojnicach. W środku Krzysztof Beski, organizator protestów w regionie

Autor: Olek Knitter | Zawsze Pomorze

Do Warszawy na posiedzenie komisji rolnicy udali się na zaproszenie posła Aleksandra Mrówczyńskiego z PiS. I nie tylko przysłuchiwali się dyskusji, ale też sami zabierali głos.

- Jako rolnicy nie przestajemy walczyć o naszą przyszłość i byt społeczeństwa. Teraz w celu realizacji ogólnych postulatów wszystkich grup społeczności rolniczej zmieniamy formę protestu na merytoryczne rozmowy na różnym szczeblu. Dziękujemy za możliwość wyrażenia swoich opinii i zapytań w Sejmie posłowi Aleksandrowi Mrówczyńskiemu i zapraszamy innych lokalnych posłów i senatorów do współpracy oraz rozmów ze społecznością rolniczą swoich regionów, by rozładować napięcia społeczne i razem rozwiązywać napotykane problemy – mówi Krzysztof Beski, organizator protestów w regionie.

Rolnicy z Pomorza pojechali do Sejmu

Rolnicy z regionu chojnickiego i człuchowskiego będąc w Warszawie zaprosili też na spotkanie i rozmowę premiera Donalda Tuska. Chcą, by przyjechał tu do nich i porozmawiał o sytuacji rolnictwa w ich regionie i w całym kraju. Rolnicy wystosowali również konkretne pytania do posłów Kazimierza Plocke, członka Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a w latach 2009 – 2015 Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa oraz Arkadiusza Marchewki, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, których także zaprosili na spotkanie.

- Spotkanie to jest niezbędne w związku z wykrytymi problemami dotyczącymi tranzytu żywności zza wschodniej granicy na obszarze województwa pomorskiego oraz całego kraju. Ponadto, pragniemy poruszyć temat aktualnej sytuacji rolnictwa w naszym regionie. Nasza społeczność rolnicza stoi przed licznymi wyzwaniami, które mają bezpośredni wpływ na codzienne funkcjonowanie gospodarstw rolnych oraz na szeroko pojęte bezpieczeństwo żywnościowe. Problemy związane z tranzytem żywności zza wschodniej granicy stwarzają zagrożenie nie tylko dla jakości dostarczanych produktów, ale również dla stabilności ekonomicznej naszych gospodarstw. Chcielibyśmy, aby panowie wysłuchali naszych obaw i pomogli w wypracowaniu rozwiązań, które pozwolą na skuteczne zaradzenie tym problemom – czytamy w treści zaproszenia dla premiera i ministrów.

Rolnicy podkreślają w swoim piśmie, że sytuacja rolnictwa w powiatach chojnickim i człuchowskim wymaga szczególnej uwagi, gdyż ich gospodarstwa zmagają się z wieloma trudnościami, w tym z rosnącymi kosztami produkcji, problemami z dostępem do rynków zbytu oraz zmieniającymi się warunkami pogodowymi. 
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama