Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dwaj mężczyźni z amfetaminą zatrzymani na krajowej „siódemce”

Dwaj mężczyźni, mający przy sobie łącznie 2,5 kg amfetaminy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na drodze krajowej nr 7, między Gdańskiem i Żukowem. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.
Dwaj mężczyźni z amfetaminą zatrzymani na krajowej „siódemce”

Autor: MOSG

Wszystko działo się na drodze krajowej nr 7 między Gdańskiem i Żukowem. Funkcjonariusze gdańskiej Placówki Straży Granicznej zamierzali dokonać kontroli drogowej samochodu osobowego volkswagen golf. Na widok umundurowanego patrolu kierujący golfem nie zatrzymał się, wręcz przeciwnie, próbował ucieczki. Po krótkim pościgu samochód został zatrzymany.

Pasażer auta nie zrezygnował, opuścił volkswagena i z siatką w ręku starał się uciec pieszo. To również nie przyniosło powodzenia. Już sprawdzenie wspomnianej torby przyniosło wyjaśnienie, dlaczego obaj mężczyźni starali się za wszelką cenę uniknąć kontroli. Było tam około 2 kg amfetaminy. Uciekający zostali zatrzymani, przeszukano ich mieszkania. Znaleziono tam jeszcze 0,5 kg amfetaminy. Czarnorynkowa wartość narkotyków szacowana jest na 75 tys. złotych. We wspomnianych mieszkaniach ujawniono jeszcze około 6 tys. złotych gotówką oraz 1400 euro. Pieniądze zabezpieczono na poczet przyszłych ewentualnych kar.

ZOBACZ TEŻ: Wejherowo: Akcja policji i straży granicznej. Przejęto narkotyki warte ponad 3 mln złotych

Obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Gdańsku-Oliwie, usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi za to kara więzienia od roku do 10 lat. Dochodzenie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama