Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bursztynowy Dzień Dziecka w Muzeum Kaszubskim

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Kaszubskiego organizuje piknik bursztynowy. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca na terenie Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach. Będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych w godzinach 13:00-16:00.
Muzeum Kaszubskie, Kartuzy
Podczas pikniku w Muzeum Kaszubskim będzie można skorzystać z wielu atrakcji

Autor: Gmina Kartuzy

Podczas Bursztynowego Dnia Dziecka w Muzeum Kaszubskim będzie można skorzystać z wielu atrakcji. Jednym z głównych gości będzie Eryk Potkiewicz, znany bursztynnik, który zaprezentuje strój poławiacza bursztynu oraz poprowadzi warsztaty z dziećmi. Ich uczestnicy będą mogli szukać bursztynu w piasku.

Bursztynowy Dzień Dziecka w Muzeum Kaszubskim. Jakie atrakcje przygotowano?

Zorganizowane zostaną również podchody – szukanie bursztynu na działkach muzealnych. Dodatkowo grupa studentów poprowadzi zajęcia sportowe. Nie zabraknie też warsztatów robienia bransoletek z bursztynu oraz opowieści o legendach z nim związanych, które przybliżą historię jantaru na Kaszubach.

Wydarzenie jest częścią obchodów Dnia Dziecka. Organizatorzy zapraszają zarówno indywidualnych uczestników, jak i zorganizowane grupy oraz wycieczki szkolne. Chęć uczestnictwa grup zorganizowanych należy zgłosić wcześniej pod numerem telefonu: 58 681 14 42.


„Ten artykuł został wsparty przez program grantowy „Media lokalne na rzecz demokracji” Journalismfund Europe”

JFE

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama