Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nie żyje słynny operator filmowy Arkadiusz Tomiak! Zginął w wypadku

Arkadiusz Tomiak, autor zdjęć do kilkudziesięciu filmów fabularnych, kilkukrotnie nominowany m.in. do Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł”, zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło w poniedziałek, 10 czerwca w Borach Tucholskich. Miał 55 lat. Jechał na kolejny festiwal filmowy.
wypadek, Arkadiusz Tomiak
Nie żyje słynny operator filmowy Arkadiusz Tomiak! Zginął w wypadku w Borach Tucholskich

Autor: OSP Bysław

Do tragicznego wypadku doszło niedaleko Tucholi. Na drodze wojewódzkiej 240 między Bysławiem a Lubiewicami zderzyły się trzy samochody – dwa osobowe oraz ciągnik siodłowy z naczepą.

– Jeden z pojazdów całkowicie spłonął. Jedna osoba zginęła, a druga została przetransportowana do szpitala. Działania trwały do późnych godzin wieczornych, spowodowane pracami policji pod nadzorem prokuratora. Droga była przez ponad osiem godzin zablokowana – informują strażacy z OSP Bysław.

wypadek, Arkadiusz Tomiak

Arkadiusz Tomiak nie żyje. Zginął w wypadku

Jak się okazało, ofiarą wypadku był Arkadiusz Tomiak, znakomity operator filmowy, który jechał do rodzinnego Koszalina na festiwal „Młodzi i Film”. Jak informuje Stowarzyszenie Filmowców Polskich, był autorem zdjęć do blisko pięćdziesięciu filmów fabularnych. Siedmiokrotnie nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł” za produkcje: „Daleko od okna”, „Cisza”, „Symetria”, „Palimpsest”, „Fotograf”, „Obława” i „Karbala”.

– Te dwa ostatnie tytuły przyniosły mu zwycięstwo. Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbierał Złote Lwy w 2000 roku za „Daleko od okna” i w 2016 roku za „Statystów” i „Palimpsest”. Był trzykrotnym laureatem Nagrody Stowarzyszenia Autorek i Autorów Zdjęć Filmowych (PSC). Otrzymał też Złotą Żabę na festiwalu Camerimage za zdjęcia do „Dziewczyny z szafy” – informuje Stowarzyszenie Filmowców Polskich

Arkadiusz Tomiak miał 55 lat.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama