Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Port jachtowy w Pucku będzie wyremontowany po pożarze. Jest wykonawca

W listopadzie 2022 roku ogień strawił restauracyjną część portu jachtowego w Pucku. W środę w Urzędzie Miejskim podpisano umowę na odbudowę spalonego parteru i nadbudowę piętra, by przywrócić w tym miejscu restaurację.
port jachtowy w pucku
Tak wyglądać ma restauracyjna część portu jachtowego w Pucku po modernizacji

Autor: Urząd Miejski w Pucku | wizuzalicja

3 mln zł kosztować będzie modernizacja zaplecza portu jachtowego w Pucku. Przypomnijmy, prace te konieczne są po pożarze, który zniszczył ten obiekt w listopadzie 2022 roku. Wówczas kilkanaście zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem, który wybuchł w znajdującej się w tym miejscu restauracji. 

Będzie remont portu w Pucku. Część restauracyjna spłonęła w 2022 roku

Postępowanie przetargowe wyłoniło wykonawcę tego zadania, a będzie nim firma Baltic House Poland z siedzibą w Pucku. Zadanie realizowane będzie w trybie zaprojektuj i wybuduj. 

- W ramach modernizacji planowane są prace na parterze budynku, gdzie wykonany zostanie generalny remont, który przywróci funkcje gastronomiczną w standardzie całorocznej restauracji oraz prace na drugiej kondygnacji, gdzie w związku ze zniszczeniami, planuje się odtworzenie kondygnacji w postaci nadbudowy i umieszczenie w niej funkcji analogicznej jak na parterze – informują w Urzędzie Miejskim w Pucku. 

Modernizacja kosztować będzie 3 mln zł, z czego 2 mln zł stanowi dofinansowanie z Polskiego Ładu. Zakończenie prac planowano jest na marzec 2025 r.\


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama