Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

W Kwidzynie będą liczyć ptaki. Rusza kolejne zimowe ptakoliczenie

Zimowe Ptakoliczenie czyli tradycyjna akcja miłośników ornitologii, którzy liczą bytujące na naszym terenie gatunki ptaków, odbędzie się w sobotę 29 stycznia w Miłosnej koło Kwidzyna. Można jeszcze dołączyć do grona uczestników.
(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne)

Organizatorzy akcji ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa zapraszają w sobotę o godzinie 9. do siedziby stowarzyszenia w Miłosnej. Pół godziny później uczestnicy wyruszą w teren. To możliwość podpatrywania ptasich mieszkańców Kwidzyna w ich naturalnym środowisku. Po zakończeniu wycieczki wykonane zostanie zaobrączkowanie ptaków.

Obserwacje rozpocznie pogadanka, w której Adam Juźwiak i Jakub Marciniak z Eko-Inicjatywy opowiedzą o tajnikach ptasich obserwacji. Katarzyna Rosińska poprowadzi obrączkowanie ptaków. Organizatorzy zapewniają sprzęt, fachową opiekę ornitologów oraz gorącą herbatę. 

Zimowe Ptakoliczenie jest cykliczną, ogólnopolską akcją liczenia ptaków miejskich. Warto zabrać ciepłe buty, ubrać się na tzw. cebulkę, w plecaku mieć termos z gorącym napojem. Nie ma ograniczeń wiekowych dla uczestników. Wymagane jest jednak wcześniejsze zgłoszenie udziału pod numerem telefonu 55 261 22 16 lub pod adresem mailowym [email protected]

Regulamin akcji znaleźć można na stronie internetowej www.ekokwidzyn.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka