Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdańsk: Studenci Politechniki Gdańskiej pokazali bolid 8. generacji

Wahacze, dyfuzor i ulepszone chłodzenie to tylko kilka z listy poprawek w stosunku do poprzednika. Nim ruszył na europejskie tory wyścigowe, bolid ósmej generacji PGRacing Team zaprezentowany został w piątek, 5 lipca w mateczniku – na Politechnice Gdańskiej.
bolid, PGRacing Team, Politechnika Gdańska, Gdańsk 2024
Pojazd już niebawem w ramach zawodów Formuła Student ścigać się będzie na torach w Austrii, Czechach, Chorwacji oraz w Polsce

Autor: Robert Rozmus | Zawsze Pomorze

Zwiększona w stosunku do „siódemki” wydajność i lepsze chłodzenie oraz po raz pierwszy wykonane przez studentów dyfuzor i wahacze węglowe to nowinki poprawiające osiągi bolidu PGR-08.

Nowy bolid PGRacing Team na Politechnice Gdańskiej

Pojazd, który już niebawem w ramach zawodów Formuła Student ścigać się będzie na torach w Austrii, Czechach, Chorwacji oraz w Polsce, został w piątek, 5 lipca zaprezentowany na Dziedzińcu Fahrenheita w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

bolid, PGRacing Team, Politechnika Gdańska, Gdańsk 2024

Bolid, który stworzony został w ramach PGRacing Team z Koła Naukowego „Mechanik” Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, jest dziełem ośmiu grup studentów: Powertrain, Electronics, Chassis, Aerodynamics, Suspension, Electric Powertrain, Driverless i Marketing. 

Faza jego projektowania trwała od listopada do lutego, natomiast od marca rozpoczęła się faza wykonawcza, która trwała do czerwca.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama