Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kradli nadajniki i sprzęt z ciągników rolniczych. Usłyszeli siedem zarzutów

Dwaj mężczyźni kradli urządzenia GPS oraz inny sprzęt z ciągników rolniczych na terenie kilku powiatów: sztumskiego, kwidzyńskiego, nowodworskiego i gdańskiego. Usłyszeli siedem zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem na łączną kwotę ponad pół miliona złotych. Obaj trafili na trzy miesiące do aresztu.
kradzież GPS z ciągników, Sztum

Autor: KPP Sztum

Sztumscy policjanci zajmujący się sprawami kryminalnymi podjęli na początku roku dochodzenie, kiedy na terenie powiatu włamano się do ciągnika rolniczego – złodzieje zabrali urządzenie GPS wraz z nawigacją wartą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Skrupulatna analiza zgromadzonych informacji oraz kontakt z funkcjonariuszami z innych komend wskazały, że sprawcy mogą mieć związek z podobnymi przestępstwami na terenie powiatów kwidzyńskiego, nowodworskiego i gdańskiego. Zabezpieczono materiał dowodowy, zapisy z kamer monitoringu. 

CZYTAJ TAKŻE: Gdańsk: Podpalił dom, wewnątrz zginął człowiek. Jest tymczasowy areszt

Udało się ustalić tożsamość podejrzanych o popełnienie tych przestępstw. Na terenie powiatu malborskiego zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 26 i 33 lat. Wewnątrz samochodu znaleziono sprzęt i nawigacje GPS z ciągników, wcześniej skradzione, wartości ponad 30 tysięcy złotych. Policjanci ustalili miejsce, gdzie trafiały ukradzione podczas włamań przedmioty. Odzyskali ich znaczną część. Podczas przeszukań pomieszczeń, zajmowanych przez zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli klucze do otwierania maszyn rolniczych, łomy, latarkę, kominiarkę, rękawice robocze oraz pieniądze.

CZYTAJ TAKŻE: Ciągnik przygniótł mężczyznę w Kwidzynie. Poważny wypadek także w Gdańsku

26-letni mieszkaniec powiatu malborskiego oraz jego kompan, 33-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu zostali osadzeni na trzy miesiące w areszcie. Dochodzenie w tej sprawie trwa, niewykluczone że podejrzani mieli związek z jeszcze innymi przestępstwami.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama