Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ogromny wycieczkowiec Celebrity Silhouette w Porcie Gdynia

Trwa sezon wycieczkowy na morzu, do polskich portów systematycznie zawijają kolejne statki z turystami na pokładach. Gdynię w poniedziałek, 8 lipca opuścił Celebrity Silhouette, najdłuższy z wycieczkowców spodziewanych w tym roku w naszym kraju. Ogromny statek ma długość 319 m, może przyjąć blisko 3 tysiące pasażerów. Tradycyjnie obliczany tonaż jednostki przekracza 120 tysięcy ton. Celebrity Silhouette przybędzie ponownie do Gdyni 20 sierpnia.
Celebrity Silhouette

Autor: tanierejsowanie.pl | gdynia.pl

Wycieczkowce pływają po całym świecie – także po Morzu Bałtyckim – sezon podróży turystycznych z roku na rok wydłuża się. Pierwszy statek tej klasy, AidaDiva, zawinął do portu w Gdyni 2 maja, ostatni, AidaMar, spodziewany jest 22 października. Wśród statków tej klasy pojawiają się stosunkowo niewielkie, za to oferujące najwyższy standard, wręcz luksus – jak też ogromne wycieczkowce imponujące prawdziwą górą pokładów z kabinami pasażerskimi.

Najdłuższy wycieczkowiec tego sezonu w Porcie Gdynia! To Celebrity Silhouette

Do tych ostatnich należy Celebrity Silhouette, wybudowany na zamówienie armatora Celebrity Cruises (spółka zależna znanego operatora Royal Caribbean) w niemieckiej stoczni Meyer Werft w Papenburgu. Budowę rozpoczęto w roku 2007, statek przekazano armatorowi cztery lata później. Powstały jeszcze cztery siostrzane jednostki w tej serii wycieczkowców. To wielkie statki – długość przekracza 319 m, szerokość 36,9 m, rozwijają prędkość 24 węzłów. Są w stanie przyjąć na pokłady (jest ich 13) aż 2886 pasażerów, których obsługuje blisko 1500 osób załogi. Kiedy w Europie panuje zima, statki serii Celebrity bazują w Port Everglades na amerykańskiej Florydzie, skąd wyruszają w rejsy wycieczkowe na Karaiby. Z kolei europejskim latem ich portem bazowym jest angielskie Southampton. Celebrity Silhouette podnosi banderę maltańską, zarejestrowana jest w La Valletta.

CZYTAJ TAKŻE: Sezon wycieczkowców w portach gdańskim i gdyńskim w pełni

Nowe statki oferują bardzo wysoki komfort podróżowania, większość kabin wyposażonych jest w balkony. Oczywiście, spora część kabin dostosowana jest dla osób z niepełnosprawnościami. Na pasażerów czeka mnóstwo atrakcji (wśród nich 3 baseny i 6 jacuzzi), natomiast po zawinięciu do Gdyni mogą skorzystać z okazji zwiedzania zabytków Trójmiasta i Pomorza, m.in. dużą popularnością cieszy się Muzeum Zamkowe w Malborku. Operacja wejścia ogromnego statku do portu i późniejszego opuszczenia przyciąga wielu shiploverów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama