Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jeden uciekał w pole, drugi robił selfie przed komisariatem

Policjantów z Gdańska zaintrygował mężczyzna, który robił selfie przed... komisariatem w Śródmieściu. Okazało się, że przyszedł na policję, gdyż jest poszukiwany, a zdjęcie zrobił sobie na pamiątkę przed odsiadką. To nie koniec zatrzymań na Pomorzu. Aż pięć poszukiwanych osób w jeden dzień zatrzymali policjanci z powiatu chojnickiego. Wśród nich był 16-latek, który uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.
policja, zatrzymanie  mężczyzny

Autor: Materiały prasowe policji

Do niecodziennej sytuacji doszło w środę rano przed gdańskim komisariatem w Śródmieściu. Około godz. 8.00 policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który robił selfie na tle komisariatu. Funkcjonariusze postanowili z nim porozmawiać. Jego tłumaczenie musiało wywołać zdziwienie u mundurowych. 

– Mężczyzna, który stał przed komisariatem ze spakowaną torbą, przyznał, że zrobił sobie ostanie zdjęcie, bo zaraz zostanie zatrzymany, gdyż jest poszukiwany. Jak się okazało po sprawdzeniu, 41-latek z Gdańska mówił prawdę. Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gdańsku do odbycia kary 45 dni pozbawienia wolności za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości – mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy policji w Komendy Miejskiej Policji w Gdański. 

Mężczyzna do końca wakacji „posiedzi” więc za kratkami. 

Jak się okazuje, to nie jedyny poszukiwany i zatrzymany przez policję – tylko w jeden dzień policjanci z Chojnic i Czerska zatrzymali aż pięciu mężczyzn, w tym 16-latka, który uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w rejonie chojnickiego dworca. Jak informują policjanci, interweniowali oni po zgłoszeniu o leżącym na ziemi mężczyźnie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to 26-letni mieszkaniec Niepołomic, który poszukiwany jest do odbycia kary 30 dni pozbawienia wolności. 

Drugi poszukiwany został zatrzymany przez patrol z Czerska.

policja, zatrzymanie  mężczyzny
Do pięciu zatrzymań poszukiwanych mężczyzn doszło jednego dnia w powiecie chojnickim (fot. KPP Chojnice)

– Policjanci podczas patrolu w miejscowości Nowe Prusy zauważyli pojazd, który na widok policyjnego radiowozu zatrzymał się, a jego pasażer uciekł w pole kukurydzy. Policjanci natychmiast pobiegli za nim. Jak się okazało, uciekł 28-latek, który chciał uniknąć spotkania z mundurowymi, ponieważ miał do odbycia karę 75 dni pozbawienia wolności – informują policjanci.

Trzeci zatrzymany został rozpoznany przez policjantów na ulicy Dworcowej w Chojnicach, do tego miał przy sobie narkotyki. Ten 38-latek był poszukiwany do odbycia kary 89 dni pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut posiadania amfetaminy. 

Również czwartego mężczyznę rozpoznali na ulicy policjanci. 19-latek przechodził w pobliżu... komendy policji w Chojnicach. Okazało się, że ma do odbycia karę 95 dni pozbawienia wolności. Również on posiadał przy sobie narkotyki. A policjantom tłumaczył, że właśnie szedł... na komendę na wezwanie od policjanta zajmującego się wykroczeniami w związku z kradzieżą, której wcześniej się dopuścił.

Natomiast piąty zatrzymany przez policjantkę z Zespołu ds. Nieletnich, która ustaliła, że poszukiwany 16-latek może przebywać na jednej z klatek schodowych w pobliżu komendy. Policjantka zatrzymała 16-latka, który wcześniej uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie. Został on przekazany do Policyjnej Izby Dziecka.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama