Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Nowa gdyńska radna. Zastąpiła wiceprezydenta Bartłomieja Austena

Natalia Kłopotek-Główczewska przyjęła mandat radnej Rady Miasta Gdyni. We wtorek 30 lipca 2024 roku złożyła ślubowanie, w ławach klubu Gdyński Dialog, zastępując Bartłomieja Austena, który wybrany do rady w kwietniowych wyborach, zdecydował się objąć urząd wiceprezydenta miasta.
Ślubowanie Natalii Kłopotek-Główczewskiej
Ślubowanie Natalii Kłopotek-Główczewskiej

Autor: Małgorzata Kaliszewska | gdynia.pl

Na wstępie warto zaznaczyć, że ślubowanie Natalii Kłopotek-Główczewskiej, podczas wtorkowej V Sesji Rady Miasta Gdyni nie było zaskoczeniem, a naturalnym skutkiem objęcia niemal 2 miesiące wcześniej, fotela wiceprezydenta miasta, zajmującego się m.in. strategią, inwestycjami oraz polityką gospodarczą, przez Bartłomieja Austena z Gdyńskiego Dialogu. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Bartłomiej Austen wiceprezydentem Gdyni. "Najpierw rozmowa z mieszkańcami"

Zgodnie z przepisami, jego miejsce w składzie rady uzupełnić należało o osobę, która uzyskała kolejną największą liczbę głosów wyborców na liście tego samego komitetu w okręgu (o ile ta wyrazi zgodę na jego przyjęcie). Mandat radnej przypadł zatem następnej pod względem głosów poparcia, Natalii Kłopotek-Główczewskiej, która w kampanii wyborczej pełniła funkcję rzeczniki prasowej Federacji Gdyński Dialog, której była również współzałożycielką. Będzie ona reprezentować okręg składający się Dąbrowy, Karwin, Małego Kacka oraz Wielkiego Kacka.

Wkrótce po ślubowaniu Natalia Kłopotek-Główczewska została powołana do Komisji Kultury oraz Komisji Planowania Przestrzennego i Strategii Rady Miasta Gdyni. Kim jest nowa gdyńska radna?

„Z wykształcenia jest polonistką, kaszubistyką i dziennikarką. Jej kolejnym wykształceniem, które zdobyła poza uczelnią, jest działalność społeczna. Z przyjemnością angażuje się w sprawy miejsca, gdzie mieszka” – charakteryzuje Natalię Kłopotek-Główczewską na swojej stronie internetowej Gdyński Dialog, który tak opisuje jej plany: „Jej marzeniem jest, by Gdynia była tętniącym życiem miastem, nie tylko w sezonie letnim. Gdynia przyjazna przedsiębiorcom i mieszkańcom to przepis na załatanie dziury budżetowej naszego miasta. Oprócz tego ważne dla niej jest to, by nie oszczędzać na edukacji najmłodszych i rozwijać komunikację miejską, jako sensowną alternatywę dla samochodu. Innym aspektem, do którego będzie dążyć jako radna miasta to zmiana obecnych zasad Strefy Płatnego Parkowania – zredukowanie strefy m.in. o Cmentarz Witomiński i wprowadzenie braku opłaty za pierwsze 30 minut parkowania.”

CZYTAJ TAKŻE: Bartłomiej Austen wiceprezydentem Gdyni. "Najpierw rozmowa z mieszkańcami"

Macierzysta inicjatywa relacjonuje też dotychczasową działalność tej byłej radnej dzielnicy Grabówek (w latach 2018-23): „[...] m.in. skutecznie broniła Szkoły Podstawowej nr 52 przed likwidacją. Następnie, jako mieszkanka Dąbrowy walczyła o otwarcie ulicy Anyżowej m.in. poprzez udział w spotkaniach z wiceprezydentem oraz przy współpracy z radnymi miejskimi przypominając o obietnicy jej otwarcia w stosownych interpelacjach, czy też protestując przy Urzędzie Miasta. Ponadto brała udział i organizowałam happeningi w trakcie przedłużającej się budowy węzła Karwiny. W ramach działalności w Gdyńskim Dialogu była pomysłodawczynią akcji billboardowej “W Gdyni… Prędzej dojdę niż dojadę”. Przez pierwszą kadencję była członkinią Zarządu GD, a od początku jest rzeczniczką prasową Dialogu”.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama