Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Kolejne oszustwo „na policjanta”. Kobieta straciła 90 tysięcy złotych!

Oszuści podający się za policjantów wyłudzili 90 tysięcy złotych pod pozorem prowadzenia akcji przeciwko przestępcom. Zdarzenie miało miejsce w Dzierzgoniu, w powiecie sztumskim. Jak widać, nie pomagają rozliczne apele o ostrożność i nieprzekazywanie pieniędzy rzekomym policjantom czy wnuczkom.
Zdjęcie ilustracyjne

Autor: Canva

Mieszkanka Dzierzgonia uwierzyła niestety w to, że telefonicznie skontaktował się z nią policjant prowadzący śledztwo w sprawie grupy przestępczej. Mało tego, skontaktowali się z nią również inni oszuści, podający się za prokuratora oraz funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Ponieważ jej oszczędności miały być zagrożone, starsza kobieta przekazała je w dobrej wierze, myśląc że kontaktuje się z prawdziwymi funkcjonariuszami publicznymi. Oszuści wyłudzili w ten sposób 90 tysięcy złotych. Policja - oczywiście ta jak najbardziej prawdziwa! - wszczęła intensywne dochodzenie dla wykrycia sprawców.

Ponawiamy apel o maksymalną ostrożność, kiedy dzwoni do nas osoba podająca się za członka rodziny, policjanta, prokuratora (pomysłowość oszustów jest ogromna, podszywają się za rozmaitych ludzi) po czym prosi o pieniądze. Za każdym razem, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości, zakończmy daną rozmowę i samemu zadzwońmy na Policję – pod numer dyżurnego - w przypadku Komendy Powiatowej Policji w Sztumie to tel. 47 74 13 271 lub na numer alarmowy 112, gdzie zawsze uzyskamy pomoc.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka