Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Straż Pożarna apeluje o udostępnienie autokarów dla przewozu uchodźców

Państwowa Straż Pożarna zwróciła się z apelem do przewoźników oraz firm transportowych o udostępnienie autokarów dla przewozu uchodźców z granicy polsko - ukraińskiej. Chodzi o przewiezienie ludzi z granicy do miejsc pobytu na terenie Polski. Koszty transportu mogą zostać pokryte przez PSP. Podajemy numery kontaktowe do koordynatorów akcji w województwie pomorskim.
Zdjęcie ilustracyjne

Autor: fot. Pixabay

Kolejne dziesiątki tysięcy uchodźców z Ukrainy przekracza polską granicę. Cały kraj gotowy jest na ich przyjęcie, lecz trzeba jeszcze dowieźć kobiety i dzieci do miejsc pobytu. Dlatego Państwowa Straż Pożarna apeluje do wszystkich firm transportowych i przewoźników o wsparcie w postaci udostępnienia autokarów.

Chodzi o autokary umożliwiające przewóz co najmniej 45 osób. Ustalono pewne zasady przewozu: firma udostępniająca pojazd zapewnia wyżywienie i zakwaterowanie kierowców, także ponosi koszty ewentualnych uszkodzeń pojazdów czy ich awarii. Ustalono stawkę odpłatności - do 100 km 800 zł netto, powyżej 100 km 5 zł netto za każdy następny kilometr. Koszty obsługi przez firmy transportowe mogą zostać pokryte przez PSP.

Oto numery kontaktowe telefonów koordynatorów akcji w województwie pomorskim: 

  • 503 132 821,
  • 503 132 820.

Zgłoszenia przyjmowane są w godzinach od 8. do 20. Pod tymi numerami również ustalić można wszystkie szczegóły. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama