Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wkróce zmiany na stacji kolejowej w Słupsku. Rusza modernizacja

Rusza modernizacja stacji kolejowej w Słupsku. Na początek firma Mosty Gdynia zajmie się wydłużeniem przejścia podziemnego od strony peronów do węzła przesiadkowego. Będzie to pierwszy etap modernizacji, a trwa już przetarg na modernizację stacji.
tory

Autor: Pixabay | Zdjęcie ilustracyjne

Przejście podziemne na stacji kolejowej w Słupsku zostanie przedłużone o blisko 30 metrów, dzięki czemu pasażerowie będą mogli łatwiej i bezpieczniej przedostać się z pociągu na autobus i odwrotnie, gdyż przewidziano je od wejścia na peron nr 2 do budowanego węzła transportowego z dworcem autobusowym. Zadanie wykona firma Mosty Gdynia za 8,8 mln zł netto. Ten etap prac ma potrwać do czwartego kwartału tego roku.
Przedłużenie przejścia podziemnego to pierwszy etap modernizacji stacji Słupsk, kilka tygodni temu Polskie Linie Kolejowe ogłosiły już przetarg na modernizację całej stacji. Przebudowane zostaną trzy perony i zamontowane zostaną windy.

- Perony będą wyższe, co ułatwi podróżnym wsiadanie do pociągów. Wygodny dostęp do kolei dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się zapewnią windy z przebudowanego przejścia. Na peronach zostaną zachowane i odrestaurowane zabytkowe wiaty oraz kioski, podkreślające historyczny charakter stacji - informują w PKP.

Warto dodać, że na Słupi zbudowany zostanie nowy most kolejowy, który umożliwi przeprowadzenie przez rzekę drugiego toru, a w Kobylnicy Słupskiej zbudowany zostanie drugi peron, który zwiększy możliwości obsługi podróżnych na trasie Słupsk – Szczecin. Te prace szacowane są na kilkaset mln zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama