Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Krzyżacy przekazują Malborkowi pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy płynie z bardzo wielu stron. Taką pomoc przekazał samorządowi Malborka wielki mistrz Zakonu Krzyżackiego Frank Bayard - uczynił to zarówno we własnym imieniu jak też wspólnoty zakonnej której przewodzi. To niebagatelna kwota 15 tysięcy euro.
Frank Bayard, wielki mistrz Zakonu Krzyżackiego
Frank Bayard, wielki mistrz Zakonu Krzyżackiego przekazał wsparcie dla uchodźców z Ukrainy (Fot. UM Malbork)

Wielki mistrz Frank Bayard przekazał kwotę 5 tysięcy euro od siebie oraz 10 tysięcy euro od prowincji austriackiej Zakonu Krzyżackiego. Zakon nieodłącznie związany jest z historią Malborka. Zakon Krzyżacki dziś w niczym już nie przypomina zbrojnych rycerzy sprzed lat, mieczem szerzących wiarę i tworzących własne państwo w Prusach. Dziś wspólnota zakonna oprócz działalności czysto religijnej zajmuje się pracą charytatywną, prowadzeniem ośrodków służby zdrowia i zakładów opieki społecznej dla osób starszych i chorych, szpitali, ośrodków dla niepełnosprawnych, placówek dla uzależnionych a w ostatnim czasie także dla uchodźców. Stąd również natychmiastowa odpowiedź Zakonu na potrzeby związane z uchodźcami z Ukrainy.

Jesteśmy bardzo otwarci i przyjmujemy wszystkich z otwartymi rękami. Malborczycy pokazali, że mają ogromne pokłady empatii i naprawdę wielkie serca, za co im wszystkim serdecznie dziękuję

Marek Charzewski / burmistrz Malborka

- Jesteśmy bardzo wdzięczni Zakonowi i Jego Ekscelencji Frankowi Bayardowi za ogromne wsparcie finansowe udzielone na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy postanowili pozostać w naszym mieście. Jesteśmy bardzo otwarci i przyjmujemy wszystkich z otwartymi rękami. Malborczycy pokazali, że mają ogromne pokłady empatii i naprawdę wielkie serca, za co im wszystkim serdecznie dziękuję - dziękuje burmistrz Marek Charzewski. W mieście mamy już kilkaset dodatkowych mieszkańców. To wielkie wyzwanie zarówno logistyczne jak i finansowe, dlatego cenna jest każda pomoc. Zakon już od wielu lat pokazuje, jak ważny jest dla niego Malbork, a przekazane wsparcie finansowe to tylko potwierdza. Jeszcze raz dziękuję i mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli realizować wspólne projekty w mieście bez strachu przed wojną.

Przekazane pieniądze zostaną wykorzystane na zapewnienie uchodźcom jak najlepszych warunków pobytu w Malborku na czas trwającej w Ukrainie wojny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka