Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Miasta partnerskie przywożą wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

Miasta z całego Pomorza zrywają - jeśli jeszcze tego nie zrobiły - porozumienia o partnerstwie z miejscowościami na terenie Rosji i Białorusi, natomiast w najlepsze trwa partnerstwo z miastami w innych państwach. Od tamtych partnerów napływa pomoc dla uchodźców z Ukrainy - przykładem Malbork i Nowy Dwór Gdański.
Ten autokar z niemieckiego Monheim przywiózł do Malborka transport darów, w powrotną stronę zabrał grupę uchodźców 9Fot. UM Malbork)

Autokar z Monheim nad Renem w Niemczech przyjechał do Malborka z transportem darów dla uchodźców z Ukrainy. Stało się tak z inicjatywy burmistrza Monheim Daniela Zimmermanna, który pozostaje w stałym kontakcie z burmistrzem Malborka Markiem Charzewskim. Z Niemiec przywieziono pełne bagażniki żywności oraz chemii gospodarczej. W drogę powrotną do Niemiec autokar zabrał 37 osób, które na zakończenie wojny w Ukrainie będą czekać w tamtym kraju.

Burmistrz Monheim zadeklarował gotowość zorganizowania kolejnego wyjazdu, jeśli będzie wielu zainteresowanych wyjazdem do Niemiec.

Stowarzyszenie Miast Partnerskich w Nowym Dworze Gdańskim podjęło rozmowy z Partnerschaft Verein w Hennef w Niemczech nt. możliwości zorganizowania wspólnej pomocy dla miasta Sarny w Ukrainie, które jest miastem partnerskim Nowego Dworu. Apel do społeczeństwa Hennef spotkał się z dużym odzewem. Jak informuje nowodworski samorząd, już wysłano samochód dostawczy wyładowany śpiworami, karimatami, latarkami, apteczkami medycznymi, lekarstwami, bandażami, środkami dezynfekującymi. Zakupiono je dzięki wsparciu osób prywatnych, przedsiębiorstw, szkół, stowarzyszeń sportowych, aptek, lekarzy i kościołów.

Na tym pomoc dla walczącej Ukrainy nie kończy się. Trwają już starania o dostarczenie do Sarn kolejnego transportu, tym razem z lekarstwami.

Autokar z Monheim przywiózł do Malborka pełne bagażniki darów, w powrotną stronę zabrał 37 uchodźców (fot. UM Malbork)

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka