Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Skrócony memoriał na gdańskim torze żużlowym

Turniej par zapoczątkował w niedzielę sezon 2022 na gdańskim torze żużlowym. Sędzia zdecydował jednak, że zawody zakończyły się po 14. biegach ze względu na złe przygotowanie nawierzchni.
Niedzielny turniej rozpoczął żużlowy sezon 2022 w Gdańsku

Od pierwszego biegu IV Memoriału Henryka Żyty tor w Gdańsku wydawał się bardzo suchy. To powodowało ogromne tumany kurzu i kiepską widoczność nie tylko podczas jazdy na torze, ale i trybunach. Potem doszły do tego upadki zawodników, na szczęście nie groźne. To przede wszystkim zadecydowało o tym, że arbiter nie ryzykował kolejnych wywrotek i ewentualnych kontuzji już na starcie nowego sezonu.

Po 14. wyścigach zawodów w jeździe parami najlepsi okazali się Rasmus Jensen i Nicolai Klindt – 20 pkt., przed Adrianem Gałą i Wiktorem Trofimowem – 15 pkt., Rene Bachem i Samem Jensenem – 13 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 4. Daniel Kaczmarek, Francis Gusts i Marcel Krzykowski – 11 pkt., 5. Jakub Jamróg i Piotr Gryszpiński – 9 pkt., 6. Thomas Jorgensen i Karol Żupiński – 9 pkt., 7. Lukas Fienhage, Krzysztof Lewandowski i Theo Berqvist – 5 pkt.

Dzień po zawodach w Gdańsku zarząd GKŻ Wybrzeże podjął decyzję o zwolnieniu toromistrza Piotra Szymki. Od 1 kwietnia ma go zastąpić Mirosław Berliński. 

Pierwsze ligowe zawody w Gdańsku 9 kwietnia o godz. 16.30. W I kolejce e-Winner I Ligi Żużlowej Zdunek Wybrzeże zmierzy się w nich z drużyną Cellfast Wilki Krosno.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka