Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wielkie sadzenie lasu na Kociewiu! Na chętnych czeka 22 tys. sadzonek

Posadź las wspólnie z leśnikami w ramach akcji #sadziMY. To hasło przyświeca wydarzeniu organizowanemu przez Nadleśnictwo w Starogardzie Gdańskim wspólnie z gminą miejską i wiejską. Pomysłodawcy zapraszają do udziału chętnych mieszkańców. Akcję zaplanowano na 9 kwietnia w leśnictwie Wygoda, w stolicy Kociewia, przy ulicy Rebelki.
Fot. Nadleśnictwo Starogard Gdański

Sadzenie zaplanowano w godz. 10-13. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 6 kwietnia. Czasu zatem na podjęcie decyzji nie pozostało zbyt dużo.

- W akcji mogą uczestniczyć całe rodziny – informuje Magdalena Dalecka, rzeczniczka starogardzkiego magistratu. - Należy się jednak zarejestrować. Zgłoszenie do udziału w akcji należy wykonać wyłącznie poprzez rezerwację w portalu nakiedy.pl dostępne pod linkiem: https://starogard.nakiedy.pl/site/. Na stronie należy wybrać akcję, następnie godzinę, podać imię i nazwisko uczestnika i się zarejestrować.

Warto wiedzieć, że ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych organizatorzy zalecają korzystanie z linii autobusowej MZK nr 12. Nadleśnictwo prosi – w miarę możliwości – o zabranie własnych szpadli, we własnym zakresie zapewni rękawice ochronne. Należy także pamiętać o odpowiednim ubiorze dostosowanym do panującej pogody.

- Na sobotnią akcję (9 kwietnia) mamy przygotowanych około 22 tys. sadzonek drzew – mówi Karol Skonieczny, rzecznik prasowy Nadleśnictwa w Starogardzie Gdańskim. - Taka liczba sadzonek pozwoli zalesić prawie 3 ha gruntu.

Podobne akcje realizowane są w całym kraju. Pokuszono się o policzenie ile sadzonek zostaje posadzonych. Średnia krajowa to – bagatela – 1000 drzewek na minutę.

Przypomnijmy, akcja #sadziMY realizowana jest przez starogardzkie nadleśnictwo od 2012 roku.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP) są organizacją z ponad 90-letnią tradycją, która prowadzi zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni kraju. Systematycznie zwiększają lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 proc. obecnie. Konsekwentnie realizuje „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33 proc.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama