Marzenie o awansie Arki coraz bardziej realne

Swój tysięczny mecz na zapleczu ekstraklasy Arka uczciła cennym wyjazdowym zwycięstwem nad GKS Tychy 2:0.
Christian Aleman strzelił drugiego gola dla Arki (Fot. Olek Knitter | Zawsze Pomorze)

To nie tylko symboliczna wygrana żółto-niebieskich w kontekście historycznym, ale także ważna z perspektywy aspiracji Arki. Te sięgają awansu do PKO Ekstraklasy i z pewnością arkowcy zrobili w tym kierunku kolejny krok.

Wygrana z GKS Tychy mogła być jeszcze bardziej okazała, ale już w 3. minucie meczu Hubert Adamczyk źle wykonał rzut karny dla Arki, który obronił były golkiper żółto-niebieskich Konrad Jałocha.

W 19. minucie Adamczyk w pełni się zrehabilitował strzelając pierwsza bramkę dla Arki. Rywale próbowali wyrównać, ale bezskutecznie. W drugiej połowie tyszanie mieli przewagę, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale gdynianie umiejętnie się bronili. Ta taktyka przyniosła sukces Arce, która za sprawą Ekwadorczyka Christiana Alemana podwyższyła wynik na 2:0. Jak się okazało ta bramka przypieczętowała ważną wygraną drużyny trenera Ryszarda Tarasiewicza.

W niedzielę trzecia w tabeli I ligi Arka gra w Niepołomicach z Puszczą.

GKS Tychy – Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Hubert Adamczyk (19), Christian Aleman (65)

Arka: Krzepisz – Marcjanik, Dobrotka, Memić (żółta kartka) – Stępień, Milewski (58. Zmorzyński), Bednarski, Kobacki (46. Hiszpański), Adamczyk (86. da Silva), Czubak, Aleman.