Wspólna akcja policjantów i animalsów w pow. wejherowskim
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z przedstawicielami OTOZ Animals w toku prowadzonych działań dotarli do jednej z miejscowości w powiecie wejherowskim.
Miało tam dochodzić do znęcania się nad psem poprzez utrzymywanie go w warunkach niewłaściwych dla jego bytowania, w stanie rażącego niedbalstwa oraz bez zapewnienia niezbędnej opieki weterynaryjnej.
PRZECZYTAJ TEŻ: Psa trzymał w piwnicy bez wody i jedzenia. Interweniowała policja i Animalsi
Pies na łańcuchu, bez dostępu do wody
Jak ustalono, pies był przetrzymywany na łańcuchu na otwartej przestrzeni, bez zapewnienia odpowiedniej ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Schronienie dla zwierzęcia stanowiła drewniana buda obita na dachu blachą, która nie zapewniała właściwej izolacji ani ochrony przed wysokimi jak i niskimi temperaturami.

Zwierzę nie miało stałego dostępu do świeżej i czystej wody. Stan sierści psa wskazywał na długotrwałe zaniedbania pielęgnacyjne.
- Szczególny niepokój wzbudził stan zdrowia zwierzęcia. Jego pysk był zdeformowany przez rozległą opuchliznę, która mogła być skutkiem urazu mechanicznego oraz zaawansowanej infekcji. Pomimo widocznego cierpienia zwierzęcia, nie zapewniono mu niezbędnej pomocy weterynaryjnej - podaje KPP Wejherowo.
Psiak został zaopiekowany
W związku z ujawnionymi okolicznościami podjęto natychmiastowe działania. Pies został zabezpieczony i przekazany pod opiekę OTOZ Animals. Zwierzę jest już bezpieczne, otrzymało niezbędną pomoc weterynaryjną oraz warunki pozwalające mu na godne życie.
Właściciel psa już niebawem odpowie za przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem określone w art. 35 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


Napisz komentarz
Komentarze