Reklama

Energa Akademia Biało-Zielone Ladies Gdańsk mistrzem Polski U16 w rugby

W rozegranym w sobotę 27 czerwca w Olsztynie finale gdański zespół pokonał MKS Pogoń Siedlce 14:10, kończąc sezon z najcenniejszym krajowym trofeum.
Energa Akademia Biało-Zielone Ladies Gdańsk mistrzem Polski U16 w rugby
Juniorki Energi Biało-Zielonych Ladies Gdańsk zdobyły mistrzostwo Polski

Autor: Energa Biało-Zielone Ladies Gdańsk

Finał był zwieńczeniem trwającej przez cały sezon rywalizacji obu zespołów, które należały do czołówki krajowych rozgrywek. Spotkanie dostarczyło wielu sportowych emocji, zwrotów akcji, walki i stało na wysokim poziomie.

Na sukces gdańskiej drużyny złożyły się systematyczna praca zawodniczek, zaangażowanie sztabu szkoleniowego z Karoliną Jaszczyszyn i Dagną Westfeld oraz konsekwentna realizacja założeń przez cały sezon.

Warto zauważyć, że gdański klub skierował również gratulacje od Pogoni Siedlce za znakomity sezon i sportową rywalizację, która mobilizowała oba zespoły do podnoszenia poziomu przez cały sezon.

Przypomnijmy, że niedawno swoje rozgrywki zakończyły także seniorki Energi Biało-Zielonych Ladies Gdańsk, które wywalczyły w sezonie 2025/26 wicemistrzostwo Polski. 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama Pomorskie na pełnym baku! Ruszaj w drogę z Radiem Gdańsk
Reklama
Reklama
Reklama