Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Port Gdynia rozpoczyna sezon wycieczkowców!

Port Gdynia rozpoczyna sezon wycieczkowców. Pierwszy w 2022 roku spodziewany jest już w niedzielę, 15 maja. Będzie to prawie 300-metrowa MSC Poesia.
MSC Poesia
(fot. Patrycja Cybulska | Zawsze Pomorze)

Sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia zainauguruje MSC Poesia. Statek pasażerski przypłynie tam w niedzielę, 15 maja o godz. 13:00. Będzie cumował przy Nabrzeżu Francuskim, tuż obok Muzeum Emigracji.

 

 

MSC Poesia ma 293,8 m długości oraz 32,2 m szerokości. Na 12 pokładów wycieczkowiec może zabrać 3000 turystów, o których dba prawie 1000-osobowa załoga. Miłośnicy morskich podróży na pewno nie będą się nudzić na tym olbrzymim statku pasażerskim. Czekają na nich m.in.: restauracje, bary, kasyno, teatr, biblioteka, baseny, olbrzymi kompleks SPA i centrum fitness.  Nie zapomniano także o specjalnej strefie dla najmłodszych.

MSC Poesia

(fot. Patrycja Cybulska | Zawsze Pomorze)

Statek zbudowano w 2008 r. we francuskiej stoczni Chantiers de l’Atlantique. Należy do MSC Cruises (Mediterranean Shipping Company). Jego matką chrzestną jest Sophia Loren.

MSC Poesia

(fot. Patrycja Cybulska | Zawsze Pomorze)

Wycieczkowiec MSC Poesia pozostanie w Porcie Gdynia do godz. 21:00. Wszystkie osoby, które nie zdążą go zobaczyć, będą miały taką okazję jeszcze 26 maja.

Wycieczkowce znów w Porcie Gdynia!

W 2022 roku do Portu Gdynia przypłynie 39 wycieczkowców (stan na 14.05.2022 roku). Najdłuższy będzie Sky Princess, który ma 329,81 m długości. Przy Nabrzeżu Francuskim zacumuje trzy razy: 17 maja, 20 lipca i 6 września.

Najkrótszym statkiem pasażerskim w tym sezonie będzie 219-metrowy Vasco da Gama. Wycieczkowiec spodziewany jest 17 czerwca.

Najmłodszy zaś wśród awizowanych wycieczkowców będzie zbudowany w 2020 roku Seven Seas Splendor. Statek spodziewany jest w Porcie Gdynia 19 lipca i 3 września.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama