Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

350 „lewych” automatów do gier hazardowych i 15 osób z zarzutami

60 tysięcy złotych zysku miesięcznie zarabiała rozbita zorganizowana grupa przestępcza, która w kilkunastu salonach dysponowała około 350 automatami do gier hazardowych wartymi 4,2 mln zł. O przedstawieniu zarzutów 15 osobom poinformowała Prokuratura Regionalna w Gdańsku.
(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne)

Jak się dowiadujemy, w toku śledztwa prowadzonego w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku wspólnie z Warmińsko–Mazurskim Urzędem Celno-Skarbowym w Olsztynie, przejęto około 350 urządzeń służących do gier o łącznej wartości około 4,2 mln złotych oraz blisko 600 tys. zł w gotówce znajdujące się w urządzeniach. Według śledczych, za organizację gier hazardowych odpowiadała zorganizowana grupa przestępcza, w skład której wchodziło 15 osób, które – prócz udziału lub kierowania grupą – podejrzane są o popełnienie szeregu przestępstw skarbowych polegających na urządzaniu gier hazardowych na automatach wbrew przepisom ustawy.

- Wśród członków grupy istniał podział ról. Kierujący grupą pozyskiwali automaty do gier losowych, decydowali o miejscu ich ulokowania, wydawali polecenia podległym członkom grupy w zakresie funkcjonowania lokali i ich obsługi, a także decydowali o zatrudnianiu osób do obsługi automatów i ich wynagradzaniu. Do zadań pozostałych członków należało dokonywanie rozliczeń wstawianych automatów, dokonywanie ich zasypu środkami pieniężnymi, podpisywanie umów z właścicielami lokali i inne czynności, w tym rozliczanie utargów – wymienia prokurator Marzena Muklewicz, rzeczniczka prasowa Prokurature Regionalnej w Gdańsku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Fałszywe faktury na prawie milion złotych. CBA zatrzymało gdańskiego handlarza złomem

Z jej relacji wynika, że w tej wielowątkowej sprawie w listopadzie i grudniu 2021 roku zatrzymano 7 głównych członków grupy, a wobec 6 z nich stosowane jest tymczasowe aresztowanie.

- W wyniku prowadzonych czynności potwierdzono, że w okresie od września 2015 r. do czerwca 2016 roku w kilkudziesięciu lokalach były urządzane gry hazardowe na automatach bez wymaganej koncesji i zezwolenia. Na wszystkich zabezpieczonych automatach były zainstalowane gry o charakterze losowym. Przeszkolona obsługa wpuszczała do monitorowany lokali jedynie zweryfikowanych klientów - słyszymy.

Wyliczone jedynie w ramach wstępnych ustaleń dochody domniemanych przestępców z okresu 2 miesięcy działalności oszacowane zostały na ponad 120 tysięcy złotych. W toku postępowania zabezpieczono między innymi około 180 tysięcy złotych w gotówce, biżuterię o wartości 40 tys. zł, a także pistolet Walter P-99 kal.9 mm, 2 rewolwery czarnoprochowe oraz wiatrówkę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka