Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Wycieczkowiec Norwegian Getaway w Porcie Gdynia. Olbrzymi i luksusowy

Kolejny rekordzista w Porcie Gdynia. Tym razem to Norwegian Getaway. Drugi pod względem długości wycieczkowiec, jaki kiedykolwiek przypłynął do polskich portów. Ten statek pasażerski ma prawie 326 m długości, a na pokład może zabrać około 4000 pasażerów. W środę, 25 maja cumował przy Nabrzeżu Francuskim.
Norwegian Getaway

Autor: Patrycja Cybulska | Zawsze Pomorze

Norwegian Getaway pierwszy raz przypłynął do Portu Gdynia w 2017 roku jako najdłuższy wycieczkowiec, jaki kiedykolwiek zawinął do polskich portów. Teraz zdeklasowała go Sky Princess, którą 17 maja można było zobaczyć przy Nabrzeżu Francuskim.

WIĘCEJ NA TEMAT WYCIECZKOWCA SKY PRINCESS PRZECZYTASZ W ARTYKULE: „Niebiańska księżniczka” w Gdyni. To najdłuższy wycieczkowiec w historii polskich portów

Mimo to, Norwegian Getaway to wycieczkowiec, który na pewno warto zobaczyć. A w tym sezonie jeszcze raz będzie ku temu okazja.

Olbrzymi statek pasażerski  ma 325,7 m długości, 51 m szerokości i 18 pokładów. Pracuje na nim 1 646 członków załogi. Na pokład wycieczkowiec zabiera 3963 pasażerów – można śmiało powiedzieć, że to pływające miasteczko. Armator – Norwegian Cruise Line, zadbał, by podczas rejsów nikt się nie nudził. Czekają tam m.in.: ponad 20 różnych lokali gastronomicznych, butiki, galeria sztuki, teatr, kasyno, biblioteka, baseny, strefa SPA czy olbrzymi kompleks sportowy położony na trzech pokładach, a w nim na przykład park linowy, ścianka wspinaczkowa, bieżnia, boisko do koszykówki lub pole do gry w minigolfa. Na statku można też pospacerować promenadą, która sięga aż poza burty wycieczkowca.

Statek Norwegian Getaway został zbudowany w 2014 roku w niemieckiej stoczni Meyer Werft. Jego matką chrzestną jest drużyna cheerleaderek Miami Dolphins. W 2016 roku podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro wycieczkowiec  był luksusowym hotelem, m.in. dla członków Międzynarodowej Federacji Olimpijskiej.

Norwegian Getaway przypłynął do Portu Gdynia z Visby. Następny przystanek na jego trasie to Kilonia. Obecnie statek odbywa 9-dniowy rejs po Morzu Bałtyckim.

Wycieczkowiec Norwegian Getaway w tym sezonie w Porcie Gdynia pojawi się jeszcze raz – 12 czerwca.

PRZECZYTAJ TEŻ: Poezja w Porcie Gdynia! Sezon wycieczkowców rozpoczęty

Kolejnym wycieczkowcem, który przypłynie do portu Gdynia, będzie MSC Poesia. Statek spodziewany jest w czwartek, 26 maja.

Pełna lista awizacji wycieczkowców na sezon 2022 dostępna tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama