Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Prezydent w Gdyni podpisze ustawy ws. akcesji Szwecji i Finlandii do NATO

W piątek, w Porcie Wojennym w Gdyni, prezydent Andrzej Duda podpisze ustawy ws. ratyfikacji akcesji Szwecji i Finlandii do NATO.
Andrzej Duda

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Cytowany przez PAP szef BBN Paweł Soloch przekonuje, że miejsce podpisania przez prezydenta ustaw upoważniających go do ratyfikacji akcesji Szwecji i Finlandii do NATO, nie jest przypadkowe. 

- Prezydent widzi znaczenie akcesji Szwecji i Finlandii do NATO dla regionu Morza Bałtyckiego, ale także wysyłamy sygnał do naszych sojuszników, że Polska też partycypuje w bezpieczeństwie regionu Morza Bałtyckiego. Podpisanie ustaw na pokładzie okrętu wojennego ma podkreślić znaczenie, jakie Prezydent przywiązuje do rozbudowy i odbudowy naszej floty na Morzu Bałtyckim – uzasadniał minister - mówi Soloch dla PAP. 

Jakie znaczenie dla bezpieczeństwa Polski ma włączenie Szwecji i Finlandii w struktury Sojuszu Północnoatlantyckiego? Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta, wskazywał, że „z punktu widzenia geostrategicznego Polska jest krajem jednak północnej Europy, oczywiście krajem kluczowym, bo spotykają się na jej terenie szlaki wiodące z północy na południe, ze wschodu na zachód”.

– Zamknięcie tej północnej flanki bałtyckiej dla Polski ma olbrzymie znaczenie, ma też wielkie znaczenie dla krajów bałtyckich, gdyż zabezpiecza Bałtyk i zamyka ten system obrony - podkreślił minister.

źródło: prezydent.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka