Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Pomiędzy Ustką a Łebą zatonął holowany dźwig portowy. Zostanie wszczęte postępowanie

Służba Kontroli Ruchu Statków VTS Ławica Słupska w środę, 24 sierpnia została poinformowana o zatonięciu dźwigu portowego. Informację przekazała załoga holownika Odys, który go transportował. Po zawinięciu jednostki do portu, wszczęte zostanie postępowanie w tej sprawie. O zdarzeniu poinformował portal trojmiasto.pl, potwierdza je Urząd Morski w Gdyni.
Odys, holownik
(fot. Fairplay Towage Group)

Służba Kontroli Ruchu Statków VTS Ławica Słupska w środę, 24 sierpnia nad ranem została poinformowana przez załogę holownika Odys, że w trakcie rejsu do Szczecina zatonął holowany przez nich na barce ładunek – dźwig portowy. Do zdarzenia doszło pomiędzy Łebą a Ustką.

– Urząd Morski w Gdyni przeprowadzi pomiary hydrograficzne na trasie holownika, w celu zlokalizowania ładunku. O zdarzeniu powiadomieni zostali Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich oraz pozostałe służby. Po zawinięciu jednostki do portu postepowanie zostanie również wszczęte przez organy administracji morskiej – informuje portal „Zawsze Pomorze” rzeczniczka prasowa Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kolizja statków w Porcie Gdańsk! Uszkodzona jednostka urzędu morskiego

Z uwagi na konstrukcję dźwigu, który wyposażony jest w napęd elektryczny, stwierdzono brak zagrożenia dla środowiska.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka