Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Trzęsienie ziemi w TVP. Kurski już nie jest prezesem

Jacek Kurski nie jest już prezesem TVP. Tę informację podał Robert Kwiatkowski, członek Rady Mediów Narodowych.
Jacek Kurski
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Robert Kwiatkowski napisał na Twitterze:„RMN właśnie odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP i powołała M Matyszkowicza. Niestety bez szansy na konkurs”.

Tę wiadomość potwierdził także poseł Marek Rutka, od niedawna w Radzie Mediów Narodowych.

Rzecznik PiS Radosław Fogiel napisał natomiast na Twitterze, że „zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy”.

Już niedługo przed @KurskiPL nowe zadania – poinformował Radosław Fogiel.

To zaskakująca decyzja. Opozycja mówi o trzęsieniu ziemi w TVP. A media spekulują, że w przypadku Kurskiego to tylko zmiana miejsc. I dodają, że być może były już prezes TVP znajdzie się wkrótce w rządzie albo na innym wysokim stanowisku.

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa Telewizji Polskiej

Jacek Kurski prezesem TVP był od 2016 roku, ale z krótka przerwą. Został bowiem już raz odwołany w marcu 2020 roku. Najpierw wrócił do zarządu kilka miesięcy później, a niedługo potem ponownie został szefem Telewizji Polskiej. Opozycja oskarża go o upolitycznienie czy wręcz upartyjnienie TVP. To także Kurski wprowadził do telewizji, zwanej kiedyś publiczną, disco polo. 

Jak powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Marek Rutka, poseł Lewicy i członek Rady Mediów Narodowych, wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego został zgłoszony przez przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego. Poparli go wszyscy członkowie Rady.

PRZECZYTAJ TEŻ: Posłanka Pomaska składa skargę na TVP, za to, że „bardzo ładnie zaatakowała wyrok sądu”

Po dymisji Kurskiego obowiązki prezesa TVP będzie pełnił Mateusz Matyszkowicz, jedyny członek zarządu spółki.

W pięcioosobowym składzie Rady Mediów Narodowych są trójka polityków PiS (oprócz Czabańskiego, to posłowie: Joanna Lichocka i Piotr Babinetz), a także Robert Kwiatkowski z rekomendacji Lewicy i powołany niedawno Marek Rutka.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama