Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wspólna akcja pomorskich hospicjów

Pola Nadziei 2023 na Pomorzu rozpoczęte! W Parku Akademickim przy siedzibie Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci przedstawiciele pomorskich hospicjów wraz z wolontariuszami wspólnie posadzili cebulki żonkili, które na wiosnę pięknie zakwitną i staną się symbolem przyszłorocznej akcji. Ta organizowana jest przez siedem pomorskich hospicjów i ma unaocznić, na czym polega opieka hospicyjna, jak wygląda troska o pacjentów i codzienne działanie. Dochód z całej zbiórki wesprze działalność hospicjów. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad pół miliona złotych.
Pola Nadziei
(fot. materiał prasowy)

Pola Nadziei organizowane są każdej wiosny w wielu miastach Polski. Celem akcji jest pozyskanie funduszy umożliwiających opiekę nad ciężko chorymi dziećmi i osobami starszymi. Równie ważny jednak jest jej cel edukacyjny i wspólnotowy: propaguje wolontariat, otwiera serca i oczy na potrzeby osób cierpiących. Znakiem rozpoznawczym są żonkile, wręczane przez wolontariuszy w zamian za datki. Finał przyszłorocznej Pól Nadziei w województwie pomorskim odbędzie się 23 kwietnia.

- Zakładamy, że tego dnia w wybranych miejscach i zgodnie z panującym rygorem pandemicznym odbędzie się kwesta z udziałem wolontariuszy - informują organizatorzy.  

Dochód z całej zbiórki wesprze działalność tych hospicjów. 

Pola Nadziei na Pomorzu organizują wspólnie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Caritas Archidiecezji Gdańskiej - Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama