Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Czerpali korzyści [nl] z prostytucji w Słupsku. Lista zarzutów jest jednak o wiele dłuższa

Czerpanie korzyści z prostytucji kobiet, dokonywanie wymuszeń rozbójniczych, obrót narkotykami, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz, w przypadku kilku osób, również udział w bójce z użyciem maczet i noży – takie oskarżenie kieruje prokuratura wobec dziesięciorga mieszkańców Słupska i okolic. Akta sprawy to 40 tomów, na które składa się prawie 8000 stron różnego rodzaju materiału dowodowego. Oskarżeni nie przyznają się do winy.
prostytucja

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura Okręgowa w Słupsku oskarża: Dominika K., Marcina N., Natana K., Michała G., Piotra D.-Z., Mariusza W., Ewę M., Ewelinę K., Patryka P. oraz Dawida W.

– Jak ustalono, niniejsza grupa przestępcza działała od co najmniej połowy lipca 2017 r. do maja 2021 r. Na czele tej grupy stał Dominik K., a w jego zastępstwie jego partnerka, a obecnie żona Ewelina K. Członkowie grupy odpowiedzialni są przede wszystkim za organizację na terenie Słupska prostytucji zwerbowanych do tego kobiet, działających w ramach tzw. „domówek”, z czego osiągnięto korzyść majątkową w kwocie co najmniej 1 miliona złotych, oraz za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków w postaci marihuany, amfetaminy oraz kokainy o łącznej wadze co najmniej 3 kg – informuje Prokuratura Okręgowa w Słupsku.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Gdyni znęcali się nad nastolatką i grozili jej. Zostali zatrzymani przez policję

Część z osób usłyszała także zarzuty udziału w bójce przy użyciu maczet i noży, do której doszło w kwietniu 2020 r. w Słupsku przy ul. Sportowej, oraz zarzuty wymuszeń i usiłowania wymuszeń rozbójniczych na szkodę czterech ustalonych pokrzywdzonych. Jak informuje słupska prokuratura, oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw i odmówili wyjaśnień oraz odpowiedzi na zadawane im pytania.

– Część oskarżonych była już wcześniej karana sądownie, również za popełnienie przestępstw podobnych, wobec czego poniektórzy z nich będą odpowiadać jak recydywiści – podaje słupska prokuratura.  

Występującym w sprawie oskarżonym za popełnienie zarzucanych im przestępstw grozić teraz będzie kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama