Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Policyjny owczarek wywęszył w samochodzie narkotyki

Starogardzcy policjanci zatrzymali 24- i 43-latka, którzy w trakcie kontroli drogowej mieli przy sobie amfetaminę i marihuanę. Użyty do przeszukania samochodu pies służbowy wyspecjalizowany w wyszukiwaniu zapachu narkotyków, znalazł w aucie kolejne środki odurzające. Dla Nel była to pierwsza, bardzo skuteczna, akcja w policyjnych szeregach komendy w Starogardzie Gd. Kierowca i pasażer osobowej toyoty trafili do policyjnego aresztu.

Wiosną policyjne szeregi opuściły dwa zasłużone pieski: "bombowy" Roki i "patrolowiec" Szafir. Zasłużoną emeryturę spędzają u swoich przewodników. Teraz "pomocne cztery łapy" Policji w Starogardzie zaoferował nowy owczarek – Nel. Jest już po wymaganych szkoleniach i - jak się okazuje - już załapał pierwsze plusy, za swój "czuły nosek". Jego przewodnikiem jest funkcjonariusz z kilkuletnim doświadczeniem.

W nocy z piątku na sobotę policjanci patrolujący ulice Starogardu Gdańskiego postanowili skontrolować osobową toyotę, w której siedziało dwóch mężczyzn.

- W czasie legitymowania zarówno 24-letni kierowca, jak i 43-letni pasażer wykazywali oznaki zdenerwowania – informuje asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim. - Mieszkańcy powiatu starogardzkiego nerwowo sięgali do swoich kieszeni, tak jakby chcieli coś ukryć. Podczas kontroli osobistej okazało się, że obaj posiadają przy sobie zakazane w Polsce substancje. Policjanci zabezpieczyli przy nich ponad 60 gramów amfetaminy i gram marihuany.

Dużym wsparciem dla służ patrolowych okazała się Nel - policyjny pies służbowy wyspecjalizowany w wyszukiwaniu środków odurzających. To ten owczarek doprowadził swojego przewodnika do samochodu, gdzie swoim czujnym nosem wykrył amfetaminę i susz roślinny oraz wskazał precyzyjną wagę elektroniczną. Badanie testerem potwierdziło, że zabezpieczone substancje to środki odurzające. Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie.

 

- Zabezpieczony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutów dotyczących posiadania środków odurzających – dodaje rzecznik. - Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia.

Mundurowi apelują do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że są to środki odurzające i każde ich zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na użycie tego typu środków. Nigdy nie wiemy, jak nasz organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka