Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dwóch słupszczan zatrzymanych z narkotykami za 350 tysięcy złotych

Przeszło 3,5 kg przejętych narkotyków i dwóch zatrzymanych mężczyzn to wynik działań przeprowadzonych w Słupsku przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Ustce. Zatrzymani słupszczanie (39 i 40 lat) decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Czarnorynkową wartość zajętych używek szacuje się na około 350 tysięcy złotych. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Słupsku.
Fot. Morski Oddział Straży Granicznej

W toku wykonywanych czynności służbowych usteccy strażnicy graniczni powzięli informacje, że ustalone osoby mogą posiadać i handlować znacznymi ilościami narkotyków. Funkcjonariusze przeszukali m.in. pojazdy, mieszkania oraz pomieszczenia piwniczne zajmowane przez typowanych sprawców. Do działań strażników granicznych włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Słupsku i przewodnik psa z Krajowej Administracji Skarbowej w Gdyni. W efekcie przy ustalonych osobach ujawniono łącznie około 1,5 kg marihuany, 2 kg amfetaminy, prawie 10 gramów kokainy i blisko pół litra cieczy z zawartością płynnej amfetaminy. Wartość przejętych narkotyków szacuje się na około 350 tysięcy złotych.

W wyniku podjętych działań zatrzymano dwóch mieszkańców Słupska, którzy na wniosek prokuratora zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Obaj zatrzymani są dobrze znani słupskim organom wymiaru sprawiedliwości. Przeciwko jednemu z nich, 39-latkowi, w Sądzie Rejonowym i Okręgowym w Słupsku są prowadzone łącznie 3 sprawy, w których zarzuca mu się popełnienie poważnych przestępstw narkotykowych. W jednej z tych spraw został on nieprawomocnie skazany na 2 lata pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama