Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Zeznawali ostatni świadkowie, koniec procesu bliski

Czy Stefan W., oskarżony o zabójstwo Pawła Adamowicza, specjalnie szkolił się w użyciu noża bojowego? Specjaliści z Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku tego nie wykluczają, ale też jednoznacznie nie potwierdzają. Koniec procesu już blisko.
Stefan W.

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Kiedy koniec procesu Stefana W.?

Mowy końcowe w procesie o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, do którego doszło przed czterema laty podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, planowane są na 13 marca.

W poniedziałek, 9 stycznia sąd przesłuchał m.in. ówczesną szefową gdańskiego sztabu WOŚP oraz lekarzy i patomorfologów, którzy przeprowadzali sekcję zwłok Pawła Adamowicza. Przedmiotem dociekań był sposób zadania ciosów, zdaniem lekarzy, bardzo precyzyjny, fachowy – ostrzem skierowanym ku górze. Nie potrafili jednak oni jednoznacznie ocenić, czy sprawca był w tym celu specjalnie wyszkolony.

PRZECZYTAJ TEŻ: Czwarta rocznica tragicznego ataku na prezydenta Pawła Adamowicza

To były już ostatnie zeznania świadków w tej sprawie. Kolejny termin zaplanowano na 13 marca.

Obrońca Stefana W. złożył wniosek o uchylenie tymczasowego aresztu

Obrońca Stefana W. złożył wniosek o uchylenie trwającego blisko cztery lata tymczasowego aresztu wobec oskarżonego. Sędzia Aleksandra Kaczmarek odrzuciła go, uzasadniając to zarówno ciężarem zarzutów, jak i wysokością grożącej mu kary.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama