Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Hałda śmieci z lasu koło Lęborka... wyparowała. Leśnicy miło zaskoczeni

Po raz drugi w krótkim czasie leśniczy z Nadleśnictwa Lębork podczas patrolu mocno się zdziwił. Tym razem faktem, iż śmieci, które ktoś niedawno bezczelnie podrzucił do lasu, zniknęły.
śmieci porzucone w Nadleśnictwie Lębor
Właściciel tych śmieci porzuconych w lesie koło Lęborka zabrał je po nagłośnieniu sprawy

Autor: Nadleśnictwo Lębork

W środę, 11 stycznia pisaliśmy, żę niedaleko Lęborka, w połowie drogi prowadzącej od drogi krajowej nr 6 w kierunku miejscowości Chocielewko znalezione zostały odpady po tapicerkach i wyposażeniu samochodów osobowych, busów i autobusów. Straż Leśna ustaliła, że te pozostałości porozbiórkowe pochodzą prawdopodobnie z warsztatu mechanicznego lub z punktu skupu złomu i zostały wyrzucone z wykorzystaniem samochodu ciężarowego z przyczepą na podwójnych kołach.

ZOBACZ TEŻ: Nadleśnictwo z Lęborka szuka właściciela... motoryzacyjnych śmieci

W Nadleśnictwie byli podwójnie przerażeni, gdyż hałda była tak wielka, że jak szacowano, tylu śmieci to nie zbierają na terenie całego Nadleśnictwa Lębork i to w przeciągu kilku miesięcy. Ruszyły więc poszukiwania sprawcy. I jakie musiało być zdziwienie lęborskiego leśniczego, gdy zauważył, iż śmieci... „wyparowały”.

- To kolejna, tym razem bardzo miła niespodzianka. Śmieci w nocy "wyparowały"  – potwierdza rzecznik prasowa Nadleśnictwa Lębork Alicja Kąckowska, ciesząc się, iż nagłośnienie sprawy przyniosło efekt i sprawca sam się zreflektował, co zrobił.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa