Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wyższe ceny za komunikację miejską [nl] w Sopocie. „Nie mamy wyjścia, sytuacja jest dramatyczna”

Podczas sesji w czwartek, 9 lutego radni Sopotu ustalili nowe maksymalne ceny biletów komunikacji miejskiej. Będą one obowiązywały od 3 kwietnia tego roku. – Nikt nie lubi podwyżek, ale nie mamy wyjścia, bo sytuacja jest dramatyczna – mówił podczas sesji wiceprezydent miasta Marcin Skwierawski.
trolejbus, Sopot

Autor: Aleksandra Komendarek-Tymendorf | UM Sopot

Podwyżki cen biletów również w Sopocie. Radni podjęli decyzję

Jak argumentował podczas sesji Krzysztof Jałoszyński, naczelnik Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sopotu, nowe, wyższe ceny maksymalne są wprowadzane po roku od ostatniej zmiany i podyktowane jest to sytuacją gospodarczą na polskim rynku.

– Mam tu na myśli, w szczególności, wzrost hurtowej ceny paliwa, wzrost minimalnego wynagrodzenia oraz inflację. Do tego dochodzi wzrost cen energii elektrycznej, od 50 do 200 proc., co ma znaczenie w przypadku transportu trolejbusowego. Proponowane przez nas ceny stanowią górny pułap-limit dla cen ustalanych przez organizatorów transportu miejskiego. Oznacza to więc, że ceny nie mogą być wyższe niż te, które proponujemy, gdyż są to stawki maksymalne – mówił Jałoszyński.

PRZECZYTAJ TEŻ: Drożej za komunikację miejską w Gdyni

Wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski powiedział natomiast, że nikt nie lubi podwyżek, a wyższe ceny biletów za komunikację miejską to ostatnia rzecz, która powinna mieć miejsce.

– Ale sytuacja jest dramatyczna. Inna byłaby rozmowa, gdyby posłowie PiS dopuścili chociaż do dyskusji o Metropolii, to byłaby szansa na dodatkowe środki na komunikację. Sąsiednie miasta również są w dramatycznej sytuacji, i to nie dlatego, że są źle zarządzane, tylko dlatego, że posłowie wprowadzili Polski Ład, który drenuje budżety samorządów – mówił podczas sesji Skwierawski.

Więcej za komunikację miejską w Sopocie. Ile zapłacimy za bilet?

Od 3 kwietnia maksymalne ceny w Sopocie to:

  • bilet jednorazowy – na jeden przejazd lub 75 minut – do 6 zł (ulgowe 3 zł)
  • bilet 24-godzinny – do 22 zł (ulgowe 11 zł),
  • bilet miesięczny – do 90 zł (ulgowe 45 zł),
  • bilet semestralny – imienny (ulgowy), na linie zwykłe, pospieszne i nocne w granicach Sopotu: 4-miesięczny do 171 zł oraz 5-miesięczny do 214 zł.

PRZECZYTAJ TEŻ: To już pewne. Będą podwyżki cen biletów w Gdańsku


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama