Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Gdynia dofinansuje zakup rowerów elektrycznych. Dostać można nawet 2500 zł

Nawet 2500 zł może otrzymać mieszkaniec Gdyni na zakup roweru elektrycznego. Ruszyła właśnie druga edycja wsparcia przez miasto zakupu „elektryków”. Pierwsi gdynianie już podpisali umowy. Do dyspozycji na ten cel jest 200 tys. zł. W 2022 roku mieszkańcy Gdyni złożyli ponad 1100 takich wniosków.
Gdynia dofinansuje zakup rowerów elektrycznych. Dostać można nawet 2500 zł
W środę, przy okazji oficjalnego zawarcia umowy między miastem a przedstawicielami WFOŚiGW w Gdańsku, pierwszych sześcioro mieszkańców Gdyni już podpisało umowy na dotację na rower elektryczny

Autor: www.gdynia.pl

W Gdyni postanowiono kontynuować pionierski w skali kraju program dotacji dla mieszkańców na zakup rowerów elektrycznych. Miasto na ten cel w tym roku przeznaczy 100 tysięcy złotych, a drugie tyle udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W środę, 15 lutego, przy okazji oficjalnego zawarcia umowy między miastem a przedstawicielami WFOŚiGW, pierwszych sześcioro mieszkańców Gdyni już podpisało umowy. Byli to mieszkańcy, którzy złożyli swoje wnioski jeszcze przy poprzednim rozdaniu, ale wówczas ze względu na wyczerpanie środków, nie otrzymali dotacji.

Ubiegłoroczna dotacja okazała się bardzo dużym sukcesem. Mieszkańcy nie mogli się już doczekać kolejnej puli i od grudnia otrzymaliśmy mnóstwo telefonów z zapytaniem, kiedy ponownie uruchomimy projekt

Marek Łucyk / wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju

W 2022 roku mieszkańcy Gdyni złożyli ponad 1100 wniosków. Ci, którzy wówczas nie zakwalifikowali się do programu z powodu wykorzystania puli środków, znaleźli się automatycznie na liście wnioskujących w roku 2023.

- Ubiegłoroczna dotacja okazała się bardzo dużym sukcesem. Mieszkańcy nie mogli się już doczekać kolejnej puli i od grudnia otrzymaliśmy mnóstwo telefonów z zapytaniem, kiedy ponownie uruchomimy projekt. Cieszymy się, że mieszkańcy chcą zmieniać swoje nawyki transportowe i pomimo tego, że od złożenia wniosku minęło już trochę czasu, nadal są chętni, aby skorzystać z dotacji - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Dotacje do rowerów elektrycznych w Gdyni. Bardzo wielu chętnych

Najważniejsze zasady udzielania dotacji pozostały bez zmian i podobnie jak w 2022 roku mieszkańcowi przysługuje dofinansowanie w wysokości odpowiadającej 50 proc. wartości poniesionych kosztów, jednak nie więcej niż 2500 zł.

- Rower to najbardziej ekologiczny środek transportu. Przekonujemy, że warto z niego korzystać, a samochód zostawić przed domem. Istotne jest to, aby w codziennych wyborach myśleć o środowisku. Jednoślad to także spore oszczędności na paliwie i poprawa formy fizycznej. To również szybki i bezstresowy sposób przemieszczania się po zakorkowanym mieście. Bardzo się cieszę, że dzięki naszemu dofinansowaniu jeszcze więcej mieszkańców Gdyni otrzyma dotację na zakup tego przyjaznego środowisku pojazdu. Im więcej osób korzysta z rowerów, tym lepszej jakości powietrze mamy w mieście. A na tym nam wszystkim przecież zależy – wyjaśnia Szymon Gajda, prezes WFOŚiGW w Gdańsku.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
$$$$$$$$$$ 25.03.2024 21:16
Kto otrzymał dotację na rower elektryczny tz.które podania o dotację zostały uwzględnione,od jakiego okresu zostały uwzględnione do podziału przyznanej puli

ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka