Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Nowa przychodnia dla mieszkańców Rzeczenicy w nagrodę za szczepienia na COVID-19

Tylko 50 tys. zł dołoży gmina Rzeczenica do budowy nowej przychodni zdrowia. Potrzebny na ten cel 1 mln zł gmina otrzymała bowiem od rządu w ramach wygranej w konkursie na najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia przeciwko COVID-19 wśród mieszkańców.
Nowa przychodnia dla mieszkańców Rzeczenicy w nagrodę za szczepienia na COVID-19

Autor: grafika - Pracownia Zaprojektowani

Gmina Rzeczenica jest jednym z 907 samorządów w kraju, które otrzymały od rządu nagrodę w konkursie „Rosnąca Odporność”. Konkurs ten skierowany był do gmin - za wyjątkiem miast na prawach powiatu - i promował szczepienie przeciwko COVID-19. Nagrodzone zostały te gminy, które miały najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 r. W powiecie człuchowskim na główną nagrodę „zapracowali” mieszkańcy gminy Rzeczenica.

- Ta nagroda dla naszej gminy jest dzięki postawie naszych mieszkańców, bo to oni się szczepili. Decyzja w urzędzie i w radzie gminy, na co przeznaczyć te pieniądze była jednomyślna – mówi Marcin Szulc, wójt gminy Rzeczenica.


W Rzeczenicy „zdobyte” środki bez wahania postanowili przeznaczyć właśnie na nową przychodnię zdrowia. Jej budowa rozpocznie się już w kwietniu i potrwa dziewięć miesięcy. Nowa przychodnia będzie miała 160 metrów kwadratowych. Powstaną w niej gabinet lekarski, gabinet zabiegowy oraz pomieszczenie na gabinet stomatologiczny. Zostanie ona zbudowana w pobliżu boiska Orlik i pobliskiego placu zabaw. Co ciekawe, obiekt będzie parterowy z płaskim dachem, co w przyszłości ma umożliwić ewentualną nadbudowę jednego piętra, na przykład na cele mieszkalne dla personelu lecznicy.


- Przychodnia będzie mieścić się na parterze, gdzie będzie gabinet lekarski, gabinet zabiegowy i jeszcze jeden gabinet, który będzie mógł w przyszłości pełnić funkcję gabinetu stomatologicznego - mówi wójt Marcin Szulc i przyznaje, że co prawda Rzeczenica ma to szczęście, iż przyjmuje tu lekarz i funkcjonuje w budynku prywatnym niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, ale nowy ośrodek w budynku komunalnym ma dać również nowe możliwości.

- Chcemy stworzyć warunki, aby poza podstawową opieką zdrowotną świadczyć dla mieszkańców usługi innych specjalistów – dodaje wójt.

Budowa nowego obiektu będzie kosztowała 1,050 mln zł. Gmina Rzeczenica z własnych środków dołoży do tego zadania tylko te 50 tysięcy złotych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama