Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Partia Razem utworzyła Okręg Pomorski i ma kandydatkę na posłankę

Okręg Pomorski z nowym zarządem zastąpił dotychczasowe okręgi gdański i gdyński. To element przygotowań do kampanii wyborczej struktur Partii Razem na Wybrzeżu. Działacze ugrupowania z regionu wskazali też swoją kandydatkę do parlamentu z listy Lewicy. - Zamierzam być rzeczniczką sprawiedliwych, zrównoważonych zmian, które nikogo nie zostawią z tyłu – zapowiada Anna Górska.
Walne Zebranie Okręgu Pomorskiego Partii Razem.
Walne Zebranie Okręgu Pomorskiego Partii Razem.

Autor: zdj. Partia Razem

Okręg Pomorski Partii Razem, zastąpił dotychczas istniejące okręgi gdański i gdyński, a w jego zarządzie znaleźli się Konrad Grządkowski, Agnieszka Wąsowska-Telęga i Robert Kozakiewicz z byłego okręgu gdańskiego oraz Karolina Haska i Jakub Żynis z b. okręgu gdyńskiego. To jeden z efektów Walnego Zebrania ugrupowania z niedzieli 21 maja 2023 roku, o czym partia poinformowała następnego dnia. Według relacji, przedyskutowana została strategia na zbliżające się wybory parlamentarne, a władze nowo powstałego okręgu zobowiązały się do prowadzenia kampanii przed wyborami parlamentarnymi i samorządowymi oraz do koordynowania działań partii na Pomorzu.

— Połączenie pomorskich okręgów podyktowane było koniecznością przygotowań do zbliżającego się sezonu wyborczego — tłumaczył Bartosz Grucela z Zarządu Krajowego Partii Razem. — Wierzymy, że jedno ciało zarządzające całym województwem sprawniej poradzi sobie z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą kampania wyborcza. Ułatwi to także komunikację ze światem zewnętrznym - przekonywał.

Kolejnym skutkiem niedzielnego spotkania pomorskich działaczy ugrupowania było zatwierdzenie jego głównej kandydatki na pomorskie listy w nadchodzących wyborach parlamentarnych, którą została Anna Górska, również z Zarządu Krajowego Partii Razem.

- Jestem gotowa wziąć na siebie bycie liderką jednej z pomorskich list i kampanii wyborczej. Nasz Okręg też jest gotowy na tę ważną kampanię i jestem dumna i szczęśliwa, że mam wasze zaufanie - zwróciła się do obecnych na Walnym Zebraniu Anna Górska. - Pomorze, region tak ważny dla Polski, powinien mieć jak najszersze lewicowe przedstawicielstwo w przyszłym parlamencie. Będzie to kluczowe choćby ze względu na transformację energetyczną czekającą nasze województwo. Zamierzam być rzeczniczką sprawiedliwych, zrównoważonych zmian, które nikogo nie zostawią z tyłu — zaznaczyła.

Czytaj: Donald Tusk dla „Zawsze Pomorze” o Bambiku, obietnicach wyborczych, „teflonowym” PiS i Jarosławie Kaczyńskim

Anna Górska na Walnym Zebraniu Okręgu Pomorskiego Partii Razem.
Anna Górska na Walnym Zebraniu Okręgu Pomorskiego Partii Razem.
Wybrany zarząd Okręgu Pomorskiego Partii Razem
Wybrany zarząd Okręgu Pomorskiego Partii Razem

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama