Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Donald Tusk dla „Zawsze Pomorze” o Bambiku, obietnicach wyborczych, „teflonowym” PiS i Jarosławie Kaczyńskim

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk był gościem w redakcji "Zawsze Pomorze". W piątkowe przedpołudnie, 19 maja, były premier wziął udział w kolejny odcinku cyklu Rozmowa Niekontrolowana.
Donald Tusk dla „Zawsze Pomorze” o Bambiku, obietnicach wyborczych, „teflonowym” PiS i Jarosławie Kaczyńskim

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Wspólnie z Dariuszem Szreterem odpytywaliśmy przewodniczącego PO z aktualnych tematów. Zaczęliśmy  od… Bambika, którzy rozgrzewa internet.

„Mateusz, ale z ciebie Bambik” – tak zwrócił się do premiera Morawieckiego Donald Tusk, podczas spotkania z sympatykami w Słupsku. Zapytaliśmy więc, o co chodzi z tym Bambikiem?

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Donald Tusk w Kartuzach: - Nie wystarczy dołożyć trochę pieniędzy

Rozmawialiśmy także o tym, że w sieci krąży mem, na którym widać dwie kartki. Ta po lewej, gęsto zapisana to afery PiS, a po prawej afery PO: czyli ośmiorniczki i zegarek Nowaka. Padło więc pytanie – jak to możliwe, że Zjednoczona Prawica po tym wszystkim, trzyma się tak mocno w sondażach? Skąd bierze się „teflonowość” tej władzy?

Pytaliśmy też Donalda Tuska o to, gdzie się podział ten dawny liberał? I czy to on się zmienił, czy zmieniła się polityka, skoro licytuje się z PiS na obietnice wyborcze.

ZOBACZ TEŻ: Donald Tusk w Gdańsku: - My nigdy nie przegraliśmy tu żadnych wyborów

Były premier mówił także m.in. o tym, w jaki sposób i kogo będzie rozliczać po ewentualnym zwycięstwie opozycji oraz, czy rośnie w nim poczucie odwetu, kiedy jest tak mocno przez rządzących i media sprzyjające władzy, hejtowany. Padło również pytanie - czego spodziewa się po marszu 4 czerwca, na który sam Polaków zaprasza?

Na koniec przewodniczący, niechętnie, ale jednak powiedział jak bardzo, jego zdaniem, zmienił się Jarosław Kaczyński.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama