Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

GAiT – dobre miejsce do pracy. Potwierdzają to rankingi i opinie pracowników

Gdańskie Autobusy i Tramwaje to największa firma komunikacyjna na Pomorzu o ugruntowanej pozycji. Po raz trzeci z rzędu została uznana za najlepszego pracodawcę w Polsce w kategorii transport i logistyka, w rankingu magazynu Forbes. To tytuł cenny tym bardziej, że w badaniach tych swoje miejsca pracy oceniają sami pracownicy.
  • Źródło: artykuł sponsorowany
Gdańskie Autobusy i Tramwaje

Autor: GAiT

Jak podkreślają autorzy rankingu, firma badawcza o ocenę pracodawców i dostarczenie danych do analizy prosi samych pracowników. Oceniają oni swoich pracodawców w anonimowej ankiecie, dzięki czemu badana jest rzeczywista jakość oferowanych miejsc pracy. Firmy nie są w stanie wpłynąć na ocenę uzyskaną w rankingu. Gwarantuje to całkowitą niezależność wyników badania.

Pracownicy podkreślają, że GAiT to dobre miejsce do pracy i dobrze im się tu pracuje.

– Uważam, że podjęcie pracy w GAiT było dobrą decyzją – mówi kierowca GAiT Dariusz Michalak. – Po okresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej doświadczyłem, że jest to praca pewna, z pełnym oskładkowaniem, urlopami, wczasami pod gruszą i całym systemem socjalnym. A do tego jest to spełnienie moich dziecięcych marzeń o podróżowaniu dużym wozem. To daje mi ogromną frajdę – dodaje Dariusz Michalak.

Elżbieta Barcińska motorniczą jest już ponad 9 lat. To, jak mówi, już rodzinna tradycja. Jej rodzice byli motorniczymi. 

– Dzięki pracy zmianowej świetnie godzę pracę z życiem rodzinnym i opieką nad dziećmi. Polecam tę pracę każdemu – mówi Elżbieta Barcińska.

GAiT

Z kolei Dorota Myślak podjęła się pracy w GAiT zupełnie spontanicznie. Chciała pracować jako kierowca ciężarówek, ale ostatecznie wybrała stanowisko kierowcy autobusu w gdańskiej spółce.

–  Bardzo się cieszę, że moje życie tak się ułożyło. Cieszę się, że zostałam kierowcą autobusu i pracuję tutaj na miejscu – mówi Dorota Myślak. – Żeby zostać kierowcą trzeba mieć ukończone 24 lata. Każdy musi przejść badania fizyczne i psychologiczne oraz, jeżeli nie posiada uprawnień, wziąć udział w kursie organizowanym przez spółkę GAiT. Uważam, że jeśli ktoś dobrze czuje się za kierownicą, jest pozytywnym i empatycznym człowiekiem, naprawdę się tu sprawdzi – zachęca Dorota Myślak.

Wioletta Kowalska zanim została kierowczynią w GAiT, przez wiele lat pracowała w korporacji.

– Jest to praca moich marzeń. Bardzo lubię jeździć, lubię obserwować miasto. Lubię gdańszczan, jako pasażerów i jako współmieszkańców – podkreśla Wioletta Kowalska. – Dużym atutem tej pracy jest zmianowość. Ponadto każdy może wybrać system pracy, w którym chce pracować. To jest rewelacyjne rozwiązanie, które pozwala nam godzić życie zawodowe z prywatnym – dodaje Wioletta Kowalska.

Marzena Jażdżewska, która jako kierowczyni autobusu w GAiT pracuje od ponad 6 lat, mówi, że jest to jeden z nielicznych zawodów, który jak się pokocha, to na zawsze.

GAiT

Flota spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje to obecnie 390 niskopodłogowych autobusów i tramwajów. Pojazdy GAiT każdego roku przejeżdżają blisko 30 mln kilometrów.

– Zatrudniamy około 900 kierowców i motorniczych. Tworzymy silny i zgrany zespół, który składa się z osób wyjątkowych i kompetentnych. Naszym celem jest zagwarantowanie gdańszczanom bezpieczeństwa i komfortu podróży, a naszym pracownikom dobrych warunków pracy, w której będą się spełniać – podkreśla prezes spółki GAiT Maciej Lisicki.

Gdańskie Autobusy i Tramwaje do współpracy zapraszają osoby posiadające uprawnienia do prowadzenia pojazdów komunikacji miejskiej, jak i do tych, które jeszcze ich nie mają. Można je zdobyć na przygotowanych przez spółkę bezpłatnych kursach.

Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje oferuje stałe i stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, z regularnie wypłacaną pensją, pakiet socjalny – m.in.: wczasy „pod gruszą”, paczki świąteczne dla dzieci, dofinasowanie kolonii  i obozów dla dzieci, ubezpieczenie zbiorowe, karty Multisport, czy możliwość udziału w wielu sekcjach sportowych działających w GAiT.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama