Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

O Złote Lwy w Gdyni powalczy 16 filmów

16 filmów W Konkursie powalczy w tym roku o Złote Lwy. Ogłoszono listę filmów Konkursu Głównego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
  O Złote Lwy w Gdyni powalczy 16 filmów

Autor: gdynia.pl

Do festiwalu filmowego w Gdyni zostało jeszcze ponad dwa miesiące, ale organizatorzy już ogłosili  listę filmów, zakwalifikowanych do Konkursu Głównego 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych! Zaprezentowano też  tytuły, które zakwalifikowały się do Konkursu Filmów Krótkometrażowych oraz Konkursu Filmów Mikrobudżetowych. 

Wśród 16 filmów, które znalazły się w Konkursie Głównym, są 2 pełnometrażowe debiuty reżyserskie i 4 drugie filmy reżyserów.

- Mamy w tym roku rekordową liczbę zgłoszeń, o udział w Konkursie Głównym ubiegało się prawie 60 filmów - mówi Joanna Łapińska, dyrektorka artystyczna festiwalu. - Wybranie z tego jedynie 16 tytułów było dla nas oczywiście niełatwym zadaniem. Kilku filmów, które odpadły już na ostatnim etapie selekcji, szczególnie mi żal. Cieszy za to różnorodność gatunków i stylów. Polskie kino ma dziś wiele odmian, potrafi zaskakiwać. O tym przede wszystkim opowiada tegoroczny Konkurs Główny.

Zgodnie z regulaminem tej edycji festiwalu wyboru filmów, które powalczą o Złote Lwy, dokonali: Joanna Łapińska - dyrektorka artystyczna festiwalu oraz trzyosobowy zespół selekcyjny (filmoznawczyni Anita Skwara, krytyk filmowy Krzysztof Kwiatkowski i reżyser filmowy Janusz Zaorski), a także Komitet Organizacyjny. 

Konkurs Główny 48. FPFF. Zakwalifikowane filmy:

  • „Chłopi", reżyseria i scenariusz: DK Welchman, Hugh Welchman, producenci: Sean Bobbitt, Hugh Welchman
  • „Doppelgänger. Sobowtór", reżyseria: Jan Holoubek, scenariusz: Andrzej Gołda, producentka: Anna Waśniewska-Gill
  • „Figurant", reżyseria: Robert Gliński, scenariusz: Andrzej Gołda, producenci: Zbigniew Domagalski, Włodzimierz Niderhaus
  • „Fin del Mundo?", reżyseria i scenariusz: Piotr Dumała, producenci: Piotr Kobus, Agnieszka Drewno
  • „Freestyle", reżyseria: Maciej Bochniak, scenariusz: Maciej Bochniak, Sławomir Shuty producenci: Leszek Bodzak, Aneta Hickinbotham 
  • „Horror Story", reżyseria i scenariusz: Adrian Apanel, producenci: Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska
  • „Imago", reżyseria: Olga Chajdas, scenariusz: Lena Góra, Olga Chajdas, producenci: Izabela Wójcik, Violetta Kamińska, Dariusz Jabłoński
  • „Jedna dusza", reżyseria, scenariusz i producent: Łukasz Karwowski
  • „Kos", reżyseria: Paweł Maślona, scenariusz: Michał A. Zieliński, producenci: Leszek Bodzak, Aneta Hickinbotham
  • „Lęk", reżyseria: Sławomir Fabicki, scenariusz: Monika Sobień-Górska, producenci: Violetta Kamińska, Izabela Wójcik, Dariusz Jabłoński
  • „Raport Pileckiego", reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz, scenariusz: Leszek Wosiewicz, Krzysztof Łukaszewicz, producenci: Włodzimierz Niderhaus, Zbigniew Domagalski
  • „Różyczka 2", reżyseria: Jan Kidawa-Błoński, scenariusz: Maciej Karpiński, Agatha Dominik, producent: Mariusz Łukomski
  • „Sny pełne dymu", reżyseria i scenariusz: Dorota Kędzierzawska, producent: Arthur Reinhart
  • „Święto ognia", reżyseria i scenariusz: Kinga Dębska, producent: Piotr Dzięcioł
  • „Święty", reżyseria i scenariusz: Sebastian Buttny, producentka: Izabela Kiszka-Hoflik
  • „Tyle, co nic", reżyseria i scenariusz: Grzegorz Dębowski, producenci: Ewa Jastrzębska, Jerzy Kapuściński, Jacek Bromski

Do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zakwalifikowało się 25 filmów wyprodukowanych przez szkoły filmowe oraz niezależnych producentów, a także w ramach programu „30 minut" Studia Munka – Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Wyboru filmów również dokonała Joanna Łapińska,  przy współpracy krytyczki filmowej Anity Piotrowskiej oraz selekcjonera festiwali filmowych Bartłomieja Pulcyna.

Konkurs Filmów Krótkometrażowych 48. FPFF. Zakwalifikowane filmy:

  • As It Was", reżyseria: Anastasiia Solonevych, Damian Kocur, produkcja: EXA Studio
  • Być kimś", reżyseria: Michał Toczek, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi
  • Ciepło", reżyseria: Klaudia Fortuniak, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi
  • Czwartek", reżyseria: Bren Cukier, produkcja: Silver Frame
  • „Do Raju", reżyseria: Marta Szymanek, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa
  • Hekele", reżyseria: Łukasz Sikora, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • Herstory", reżyseria: Tomasz Stuleblak, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • IL3 MNI3 KOCHASZ", reżyseria: Ewa Japola, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi
  • Krokodyl", reżyseria: Dawid Bodzak, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi
  • Liosza", reżyseria: Miłosz Sawicki, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi
  • Mania!", reżyseria: Lena Jaworska, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • Metaliczny posmak / Металевий Присмак", reżyseria: Ivan Krupenikov, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa
  • Misie Polarne", reżyseria: Bartosz Stankiewicz, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi
  • „Moje Stare", reżyseria: Natasza Parzymies, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa
  • Pierwszy taniec w chmurach", reżyseria: Michał Mieszczyk, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • Pieśń Humbaków", reżyseria: Klaudia Folga, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi
  • Piękna łąka kwietna", reżyseria: Emi Buchwald, produkcja: Studio Munka SFP
  • Radość życia", reżyseria: Szymon Waćkowski, produkcja: Studio Munka SFP
  • Sabina", reżyseria: Diana Zamojska, produkcja: Gdyńska Szkoła Filmowa
  • Sprzedawca", reżyseria: Patryk Kaflowski, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • Stwór", reżyseria: Damian Kosowski, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi
  • Te cholerne peonie", reżyseria: Polina Biliaieva, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa
  • Warszawa, Holandia", reżyseria: Ming-Wei Chiang, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi
  • Wspaniałe kilka minut", reżyseria: Hubert Patynowski, produkcja: Studio Munka SFP
  • Wszystko dla mojej przyjaciółki", reżyseria: Lulu Pomorova, produkcja: Gdyńska Szkoła Filmowa

Z kolei w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych, znalazły się cztery film „Pokolenie Ikea", reżyseria i scenariusz: Dawid Gral, producentka: Monika Raj

  • „Ultima Thule", reżyseria i scenariusz: Klaudiusz Chrostowski, producenci: Beata Rzeźniczek, Klaudia Śmieja-Rostworowska, Klaudiusz Chrostowski, Jakub Gierszał
  • „W nich cała nadzieja", reżyseria i scenariusz: Piotr Biedroń, producentka: Beata Pisula
  • „Życie w błocie się złoci", reżyseria: Piotr Kujawiński, scenariusz: Piotr Kujawiński, Danuta Kujawińska, producentka: Katarzyna Kujawińska

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama