Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Zdemolował 5 aut, a potem... zasnął w jednym z nich

Kwidzyńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który uszkodził 5 samochodów stojących na parkingu przy dworcu kolejowym w Prabutach. Nietrzeźwy mężczyzna tak się tym utrudził, że zmęczony zasnął w jednym ze zniszczonych przez siebie aut.
Zdemolował 5 aut, a potem... zasnął w jednym z nich

Autor: KPP Kwidzyn

Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego dostali zgłoszenie, że na parkingu przy dworcu PKP na ul. Daszyńskiego w Prabutach zostały zniszczone zaparkowane auta w nocy z 11 na 12 sierpnia wczesnym rankiem - około godz. 5.00. Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili zgłoszenie dyżurnemu.

- Gdy policjanci zaczęli sprawdzać każdy z uszkodzonych samochodów, w jednym z nich, w którym m.in. wybita była szyba, zauważyli śpiącego młodego mężczyznę – informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie. - Na widok policjantów stał się agresywny i chciał uciec. Ostatecznie został obezwładniony, zatrzymany i poddany badaniu alkomatem. Badanie potwierdziło podejrzenia policjantów. 20-letni mieszkaniec Słupska w swoim organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Gdy wytrzeźwiał - usłyszał zarzuty.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Chojnice: Ojciec nie rozróżnił synów, obaj trafią do więzienia

Policjanci, w czasie gdy sprawca trzeźwiał w policyjnym areszcie, ustalali, do kogo należą zniszczone auta. Większość z nich miała wyrwane lusterka, tablice rejestracyjne, klamki, niektóre miały wybite szyby i porysowaną karoserię.

- Pokrzywdzeni wstępnie wartość strat ocenili na ponad 10 tysięcy złotych – mówi rzeczniczka. - Policjanci jako dowód w sprawie zabezpieczyli monitoring. 20-latek do zarzucanego czynu przyznał się i obiecał pokryć wyrządzoną szkodę. Prokurator zastosował wobec niego karę w postaci 500 stawek dziennych po 10 zł każda oraz naprawienie pokrzywdzonym wyrządzonej szkody.

Za uszkodzenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka