Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Pościg na krajowej „6” zakończony wypadkiem motocyklisty

Pięć lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Potęgowo, który w miniony piątek, 18 sierpnia zlekceważył wydawane przez policjantów sygnały świetlne oraz dźwiękowe i rozpoczął ucieczkę motocyklem. Rajd zakończył upadkiem na jednym z zakrętów. Tester narkotykowy wykrył w jego organizmie środki odurzające.
pościg zakończony wypadkiem motocyklisty, Słupsk

Autor: KMP Słupsk

Pościg na krajowej „6” zakończony wypadkiem motocyklisty

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, pełniący służbę na drodze krajowej nr 6,  w piątek, 18 sierpnia ok. godz. 18. zwrócili uwagę na motocyklistę, który na ich widok nagle zmienił kierunek jazdy. Funkcjonariusze od razu ruszyli za kierowcą i podjęli próbę zatrzymania go do kontroli. Pościg odbywał się przy włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych. Motocyklista, zamiast się zatrzymać, mocno przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pościg za pijanym kierowcą ulicami Sopotu i Gdańska!

– Funkcjonariusze cały czas jechali za uciekającym kierowcą, nie tracąc go z pola widzenia – mówi mł. asp. Jakub Bagiński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. – W pewnym momencie na łuku drogi motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił. 32-latek nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie próbki śliny, wykonane testerem narkotykowym, wykazało, że w jego organizmie znajdują się środki odurzające. W związku z tym, policjanci zabezpieczyli krew do badania, które wskaże ilość oraz rodzaj zażytej substancji.

W trakcie interwencji ustalono, że mieszkaniec gminy Potęgowo miał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Dodatkowo motocykl, którym się poruszał, nie był zarejestrowany, miał założone tablice rejestracyjne od innego pojazdu, a także nie posiadał polisy OC i był niesprawny technicznie.

mł. asp. Jakub Bagiński / oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku

PRZECZYTAJ TEŻ: Policyjny pościg na Rudnikach w Gdańsku! Kierowca fiata i pasażer zatrzymani

Mężczyznę przewieziono na komendę, gdzie policjanci prowadzili dalsze czynności procesowe. Za popełnione wykroczenia ukarano go mandatami w łącznej wysokości 7500 zł. Sporządzono również zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, w związku z brakiem polisy OC.

Za kierowanie pojazdem, pomimo sądowego zakazu, oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli 32-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pod wpływem środków odurzających – do 2 lat więzienia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka