Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Malbork: Pociąg wjechał na niewłaściwy tor! Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia

Trwa seria nieprawidłowych zdarzeń na polskich szlakach kolejowych. W piątkowy ranek, 25 sierpnia pociąg TLK Biebrza relacji Gdynia-Warszawa został skierowany na stacji w Malborku na tor bez krawędzi peronowej. Skład przestawiono potem na właściwy tor przy peronie, nikt nie poniósł żadnego szwanku, lecz taka sytuacja nie powinna się, oczywiście, zdarzyć. PKP wyjaśnia okoliczności całej sprawy.
dworzec w Malborku
Pociągi zatrzymują się w Malborku przy trzech peronach, tym razem skład TLK Biebrza skierowano na tor, gdzie nie ma krawędzi peronowej

Autor: Wikipedia

W Malborku pociąg osobowy wjechał na niewłaściwy tor!

O zdarzeniu poinformował branżowy portal rynek-kolejowy.pl, który miał otrzymać wiadomość od swoich czytelników. Pierwsze wieści mówiły o skierowaniu w piątek, 25 sierpnia rano na dworcu w Malborku pociągu TLK Biebrza na tor bez krawędzi peronowej, czyli tor niewłaściwy. Spółka PKP Intercity potwierdziła, że do takiej sytuacji rzeczywiście doszło.

– Dziś na stacji Malbork pociąg 51102/3 „Biebrza” relacji Gdynia-Warszawa został skierowany na tor 7 bez krawędzi peronowej, zamiast na tor 2. Pociąg został przestawiony na właściwy tor i odjechał z około 20-minutowym opóźnieniem. Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalnie powołana komisja. Tor, na który wjechała „Biebrza”, nie był zajęty przez żaden inny skład – tak rynek-kolejowy.pl cytuje informację spółki PKP Intercity.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pociągi Słoneczne wracają na trasę! Z Warszawy dojedziemy do Ustki oraz Gdyni

Podjęcie wszelkich niezbędnych czynności dla wyjaśnienia sprawy zapowiedziała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

– Komisja ustali przyczyny, dlaczego 25 sierpnia o godzinie 9:00 pociąg PKP Intercity relacji Gdynia Główna-Warszawa Wschodnia na stacji Malbork został przyjęty na tor bez krawędzi peronowej. Nie było zagrożenia dla pasażerów. Jazda pociągu odbywała się na sygnał zezwalający na semaforze. Za zgodą komisji, pociąg został przestawiony na tor z dostępną krawędzią peronową, skąd o godzinie 9:21 wyruszył w dalszą trasę. Wydarzenie nie miało wpływu na ruch pociągów na stacji.

Ile jest peronów na dworcu w Malborku?

Dworzec w Malborku posiada trzy perony:

  • nr 2 i 3 są peronami przelotowymi,
  • peron nr 4 jest peronem czołowym, z którego odbywa się głównie ruch zespołów trakcyjnych do stacji Iława.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pomorskie chce kupić pociąg, a nawet dziesięć

Dawny peron nr 1 został wyłączony z użytkowania. Oprócz tego, stacja posiada kilkanaście torów, po których odbywa się ruch pociągów towarowych.

TLK Biebrza. W 12 godzin z Gdyni do Warszawy

Pociąg TLK Biebrza należy do połączeń, które pasażerowie nazywali niegdyś żartobliwie „włóczęgami Północy”. Kursuje z Gdyni Głównej (wyjazd o 8:01) do Warszawy Wschodniej (przyjazd 20:07) w czasie aż 12 godzin! Jak to możliwe, skoro pociągi Pendolino potrzebują na to zaledwie 3 godzin? Wszystko wyjaśnia poprowadzenie trasy pociągu, który z Malborka „odbija” na wschód, jadąc przez: Elbląg, Olsztyn, Ełk, Białystok, Hajnówkę, Siemiatycze, Siedlce i Mińsk Mazowiecki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka