nożownik z Pelplina

(fot. KPP Tczew)

Rzucił się z nożem na żonę! 53-latek tymczasowo aresztowany

53-letni mężczyzna podczas kłótni z 50-letnią żoną zadał jej kilka ciosów nożem. Do ataku doszło w Pelplinie. Kobieta z ranami kłutymi trafiła do szpitala, a agresywny mężczyzna – do policyjnego aresztu. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. 53-latkowi grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.
Krystyna
Paszkowska
15.06.2022 / 14:33

Do napaści na kobietę doszło w niedzielę, 12 czerwca. Mundurowi z Komisariatu Policji w Pelplinie po godzinie 21:00 otrzymali zgłoszenie o ugodzeniu nożem kobiety, do którego miało dojść w jednym z mieszkań w mieście.

–  Zajmujący się tym zdarzeniem funkcjonariusze ustalili, że 53-letni mężczyzna podczas kłótni z 50-latką zaatakował ją kilkukrotnie nożem – informuje asp. szt. Dawid Krajewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. – Pokrzywdzona sama przyszła do komisariatu, a policjanci, widząc stan kobiety, wezwali ratowników medycznych, którzy zabrali ją do szpitala. Funkcjonariusze na miejscu przestępstwa zatrzymali podejrzewanego 53-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego i doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że zatrzymany miał ponad 3,5 promila alkoholu.

nożownik z Pelplina

(fot. KPP Tczew)

W miejscu, gdzie doszło do ataku na 50-letnią pelpliniankę, mundurowi zabezpieczyli nóż, którym najprawdopodobniej sprawca zranił pokrzywdzoną. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

– Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić 53-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa – mówi rzecznik policji. – Wczoraj (14 czerwca), decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Za przestępstwo usiłowania zabójstwa mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze